Gözler Ekim ayı enflasyon rakamlarında

Enflasyon istatistikleri beklentisi.... Bugün saat 10'da açıklanacak olan Ekim ayına ilişkin enflasyon rakamlarını beklemeye başlayan Ekonomistler ve piyasalar gözünü enflason verilerine çevirdi.

Gözler Ekim ayı enflasyon rakamlarında
Editör: Hakan A.
03 Kasım 2017 - 09:17

2017 Ekim ayı Enflasyon rakamları açıklanıyor. Yeni ay Kasım ayına girildiğinde bugün haftanın ilk tatil gününe girilirken, Ekonomi piyasalarında gözler TÜİK tarafından saat 10:00'da açıklanacak olan 2017 Ekim ayı enflasyon rakamlarına çevrildi. Tüketici Fiyat Endeksi TÜFE - Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi Yİ-ÜFE rakamları Türkiye İstatistik Kurumu verileri birazdan açıklanıyor. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 3 Kasım 2017 - İstanbul

Yeni ay Kasım hızlı başladı. FED'in başkan değişikliği, son açıklanan FED verileri, ekonomide ihracat rakamlarının yükselişi, turizm ve konut satış verileriyle Türkiye'de Ekim ayına ilişkin diğer veriler oldukça iyi görünümde. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dün açıklanan yerli otomobili hayata geçirecek olan 5'li konsorsyimun belli olması piyasalarda oldukça hareketli bir yıl sonu geçirileceğinin ilk işaretlerinden olarak yorumlanıyor. Her ayın 3'üncü iş gününde açıklanan bir önceki ayın enflasyon rakamalarını TÜİK bugün açıklıyor. Piyasalar şimdiden en son ekonomik verilerin yer alacağı enflasyon rakamlarını beklemeye başladı.

 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 Ekim ayına ilişkin enflasyon rakamlarını saat 10:00'da açıklayacak.

Piyasalarda olumlu hava devam ederken, ekonomi çevreleri Ekim 2017 enflasyon rakamlarına odaklanmış durumda. Ekonomi çevreleri 2017 Ekim ayı enflasyon rakamlarını beklemeye başladı. Türkiye İstatistik Kurumu Ekim ayına ilişkin enflasyon rakamlarını saat 10:00'da açıklayacak. Buna göre Ekim'da Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) aylık , Yurt içi üretici fiyat endeksi aylık oranları ne oldu? Ayrıntılar Emlakpencerem.com da saat 10:00 itbariyle bu sayfalardan okuyabileceksiniz.

Türkiye'de ekonomide devam eden yukarı yönlü ivme, piyasalara olumlu yansımasını her alanda gösterirken, ekim ayında yaşanan olumlu gelişmelerin ve piyasalarda yaşanan hareketliliğin enflasyona yansıyacağı belirtiliyor.. Dolar'da düşüş devam ederken, Borsa İstanbul'da rekor üstüne rekorlar kırılıyor. Enflasyon rakamları Ekim ayındaki beklentileriyle piyasaların daha fazla hareketleneceği gelen bilgiler arasında.

Eylül ayı enflasyon istatistiklerine göre;  Eylül'de TÜFE aylık yüzde 0.65 artarken, Yİ-ÜFE'deki artış yüzde 0.24 olarak gerçekleşmişti.

İstanbul'un enflasyonu açıklandı

Konuyla alakalı bir diğer önemli veriler arasında yer alan İstanbul Ticaret Odası enflasyon açıklamasında ise, ekim ayında bir önceki aya göre perakende fiyatlar yüzde 1,94, toptan fiyatlar yüzde 0,08 artış yaşandığı rakamlaya yansımıştı.. İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) 1995 bazlı Ücretliler Geçinme İndeksi 2017 Ekim ayı itibariyle yıllık ortalama yüzde 9,03, Toptan Eşya Fiyatları İndeksi ise yıllık ortalama yüzde 12,54 olarak gerçekleşti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum