Gözler enflasyon rakamlarına çevrildi

Temmuz 2017 enflasyon rakamları için geri sayım... Bugün saat 10:00'da açıklanacak olan enflasyon rakamlarını beklemeye başlayan Ekonomistler, Temmuz ayında aylık TÜFE ve ÜFE hakkındaki değerlendirmeleri. Temmuz ayı enflasyon rakamları açıklanıyor.

Gözler enflasyon rakamlarına çevrildi
Editör: Hakan A.
03 Ağustos 2017 - 08:58 - Güncelleme: 03 Ağustos 2017 - 10:09

Temmuz ayına ilişkin Enflasyon rakamları bugün belli oluyor. Yeni aya girilirken bugün haftanın dürdüncü iş gününde Ekonomi piyasalarında gözler açıklanacak 2017 Temmuz ayı enflasyon rakamlarına çevrildi. Tüketici Fiyat Endeksi TÜFE - Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi Yİ-ÜFE rakamları Türkiye İstatistik Kurumu  (TÜİK) verileri açıklanıyor.
 
Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 3 Ağustos 2017 - İstanbul

Yeni ay Ağustos ayına girilirken, yeni ayla birlikte enflasyon rakamları bu sabah açıklanıyor. Kira artış oranları, maaş hesaplamaları için merakla beklenen enflasyon rakamları ekonomi piyasalarında yakından takip ediliyor. Her ayın 3'üncü iş gününde açıklanan bir önceki ayın enflasyon rakamaları bugün açıklanacak. 

 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 Temmuz ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıklayacak.

 

Piyasalarda Merkez Bankası ve FED faiz kararları sonrası en önemli verilerden biri olan Temmuz ayı enflasyon verileri ile yeni ayda moral  bulacak. Türkiye ekonomisinde olumlu hava devam ederken, ekonomi piyasaları Temmuz 2017 enflasyon rakamlarına odaklandı. Ekonomi çevreleri 2017 Temmuz ayı enflasyon rakamlarını beklemeye başladı. Türkiye İstatistik Kurumu Temmuz ayına ilişkin enflasyon rakamlarını saat 10:00'da açıklayacak. Buna göre Haziran'da Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) aylık , Yurt içi üretici fiyat endeksi aylık oranları ne oldu? Ayrıntılar Emlakpencerem.com da saat 10:00 itbariyle bu sayfalardan okuyabileceksiniz.

Türkiye'de ekonomide devam eden yatırım havası, yukarı yönlü ivme, piyasalara olumlu yansımaya devam ediyor. Dolar'da kısmi düşüşler ve  Borsa İstanbul'da rekor üstüne rekorlar kırılıyor. Enflasyon rakamları Temmuz ayındaki beklentileriyle piyasaların daha fazla hareketleneceği gelen bilgiler arasında.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum