Göztepe’ye Konak’ta 20 bin kişilik yeni stadyum

Göztepe'ye Konak'ta 20 bin kişilik yeni stadyum

Süper Lig'in yeni takımlarından İzmir ekibi Göztepe için yeni stadyum çalışmaları başladı. TOKİ, 20 bin seyirci kapasitesine sahip yeni Göztepe stadyum ihalesini gerçekleştirdi.

15 Haziran 2017 - 09:08 - Güncelleme: 15 Haziran 2017 - 09:24

Süper Lig'de önümüzdeki sezon mücadele edecek olan İzmir takımı Göztepe için yapımı planlanan 20 bin kişilik dev stadyum için ilk adım atıldı. TOKİ'nin inşa edeceği Göztepe yeni stat projesi kapsamında ihale yapıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Haziran 2017 - İstanbul

İzmir'in sarı kırmızılı ekibi Göztepe Süper Lig sevinci sonrasında Konak'ta inşa edilecek olan yeni stadyum projesinin sevincini yaşıyor. Projenin ihalesi TOKİ taarfından yapıldı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İzmir Konak ilçesinde inşa edilecek yeni Göztepe stadyumu ihalesini 14 Haziran'da yaptı. Sarı Kırmızılı taraftarın merakla beklediği yeni stadyum için daha önce yapılan “Ön Yeterlik İhalesi”nde yeterli bulunan 25 aday firma ihaleye davet edildi.

Konak ilçesinde toplamda 20.000 kişi kapasiteyesahip olacak Yeni Göztepe Stadyumu, Batı yönünde 1.983 kişi kapasiteli protokol ve vip tribünü, basın tribünü, 24 adet loca ve sporcu alanları tasarlandı. Kuzey, güney ve doğu yönlerinde ise kesintisiz şekilde seyirci tribünleri, zemin katta batı yönünde vip, protokol ve sporcu girişleri ile otopark girişleri yer alacak. Kuzey, güney ve doğu cephesi zemin katında çevre sakinlerine hizmet verecek yeme-içme alanları ve sosyal alanlar bulunacak.

Göztepe'nin yeni stadyumu günün ve şehrin ihtiyaçlarına göre UEFA ve Futbol Federasyonu kriterlerine uygun şekilde, karma kullanımlı bir planda tasarlandı. Stadyumun bulunduğu alan çevresinde yoğun şekilde konut yerleşimi bulunduğundan bu nedenle yapının on beş günde kullanılan bir stadyumdan çok çevresi ile 7/24 etkileşim halinde olabilecek bir yapı olması öngörüldü.

Stadyumda futbol sahası alışılmışın dışında, zeminden 670 cm kadar üst kotta konumlandırılarak, yılın her günü çevresi ile ilişki kuracak fonksiyonlara yer açıldı.  Stadyum, bulunduğu çevrede spor merkezi olmanın dışında; çocuk eğlence merkezleri, yeme-içme alanları, spor müzesi, sergi alanları, kapalı otoparkı ile de çok yönlü hizmet vermek için tasarlandı.

İşte Göztepe'nin eni stadyumu!

göztepe stadyum

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..