GÜBRETAŞ Bilecik Söğüt madenleri altın uyarısı

Günbretaş, Söğüt maden sahasında keşfedilen altın ile alakalı sosyal medya ve internet sitelerinde çıkan haberler hakkında uyarıda bulundu.

GÜBRETAŞ Bilecik Söğüt madenleri altın uyarısı
Editör: Hakan A.
24 Aralık 2020 - 09:26 - Güncelleme: 24 Aralık 2020 - 09:27
Bilecik Söğüt'te keşfi gerçekleştirilen Gübretaş maden sahasında bulunan altın hakkında resmi makamlardan çıkmayan haberlere itibar edilmemesi konusunda açıklama yapıldı. İşte KAP üzerinden yapılan son dakika Gübretaş altın açıklaması.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 24 Aralık 2020 - İstanbul


Gübre Fabrikaları T.A.Ş (GUBRF) Bilecik ilinde Söğüt ilçesinde kurulu maden sahasında keşfedilen altın ile alakalı önemli açıklamada bulundu.

Türkiye'nin dev altın madeni keşfi sonrasında çıkan çok sayıda haber ile alakalı olarak Gübretaş tarafından son dakika açıklaması geldi.Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, Gübre Fabrikaları T.A.Ş (GUBRF) son günlerde altın keşfi sonrasında çıkan haberler ile alakalı uyarıda bulundu.

KAP açıklamasında, 'Sosyal medyada ve çeşitli internet sitelerinde, Şirketimizin Söğüt maden projesi hakkında hiçbir surette gerçeği yansıtmayan haber ve söylentilerin dolaşıma sokulduğu görülmektedir. Kamuoyunun, ilgili proje hakkında, Şirketimiz yetkililerinin açıklamaları ve KAP bildirimleri haricindeki kaynaklara itibar etmemesini önemle rica ederiz.' ifadelerine yer verildi.


BİLECİK SÖĞÜT İLÇESİNDE DEV ALTIN KEŞFİ

Geçtiğimiz günlerde keşfedilen ve Bilecik iline bağlı Söğüt ilçesi sınırları içerisinde, Gübretaş maden sahası alanında 3.5 milyon ons altın bulunması ile bölge halkı ile tüm Türkiye büyük heyecan yaşamıştı. Bilecik'te altın keşfi haberleri ise art arda gelmeye devam ediyor. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum