Gübretaş Söğüt altın maden sahasında kritik devir yapıldı

Gübre Fabrikaları Bilecik Söğüt'teki altın madeni ile alakalı ÇED devri tamamlandı.

Gübretaş Söğüt altın maden sahasında kritik devir yapıldı
Editör: Hakan A.
30 Aralık 2020 - 09:52 - Güncelleme: 18 Ocak 2021 - 22:40
Bilecik'te bulunan altın keşfi ile alakalı son dakika gelişmesi yaşanıyor. Gübre Fabrikaları Söğüt madeninde bulunan altın ile alakalı önemli bir gelişme GÜBRETAŞ tarafından KAP üzerindne yapılan açıklama ile duyuruldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 30 Aralık 2020 - İstanbul 


Son günlerde sıkça medyada yer bulan Bilecik Söğüt'te keşfedilen altın rezervinde yeni gelişme var. Gübre Fabrikaları tarafından keşfi gerçekleştirilen altın madeni için önemli bir karar açıklandı. Koza Altın maden sahası olarak gözüken ÇED raporları ile alakalı Gübretaş şirketinin adına raporların devam edeceği bildirildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, Gübre Fabrikaları, Söğüt'teki altın madeni ile alakalı son gelişmeler paylaşıldı.

Halit Semih Demircan, Gübretaş Genel Müdürü oldu 

KAP açıklamasında, 'Bilecik Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Şirketimize gönderilen 28.12.2020 tarihli yazı ile; hukuki süreçlerin tamamlanarak Şirketimiz adına tescil edilen Söğüt Maden Sahasına ait 5534 ve 82050 numaralı ruhsatlara ilişkin ÇED görüşlerinin Şirketimiz adına devri başvurumuzun değerlendirildiği belirtilerek, 25.11.2014 tarihli ve 29186 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ‘Çevresel Etki Yönetmeliğine' atıfla, Koza Altın İşletmeleri A.Ş. adına verilmiş olan ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED)" belgelerinin geçerliliklerinin, söz konusu kararlara esas teşkil eden ÇED raporları ve Proje Tanıtım Dosyalarında belirtilen taahhütlere uyulması şartıyla Gübre Fabrikaları T.A.Ş. adına devam ettiği tebliğ edilmiştir.' ifadelerine yer verildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum