Güney Koreli inşaat devi `Kanal İstanbul` projesi için harekete geçti

Türkiye`nin mega projesi Kanal İstanbul için Güney Koreli İnşaat devi SK Engineering & Construction harekete geçti. Şirketin patronu `Kanal İstanbul projesine önderlik etmek istiyoruz` dedi.

Güney Koreli inşaat devi `Kanal İstanbul` projesi için harekete geçti
Editör: Hakan A.
09 Mayıs 2018 - 13:52

2018'de ihalesi gerçekleştirlmesi planlanan Türkiye'nin dünya çapında ses getirecek mega projesi Kanal İstanbul'da önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz hafta Güney Kore ziyaretinde bahsi geçen Kanal İstanbul'a Koreli inşaat devi talip olduğunu açıkladı.

Türkiye ve İstanbul Boğazı için büyük öneme sahip dev proje Kanal İstanbul'un talipleri artmaya devam ediyor. İhalesi 2018 sonuna kadar yapılacak olan Kanal İstanbul projesinde geri sayım sürerken, Güney Koreli SK Engineering & Construction Başkan Yardımcısı Seung önemli bir mesajla, "Biz Kanal İstanbul projesine önderlik etmek istiyoruz” dedi.

Konuyla alakalı Anadolu Ajansı (AA) haberine göre, Avrasya Tüneli ve 1915 Çanakkale Köprüsü gibi projelerde yer alan Güney Koreli SK Engineering & Construction (E&C) Başkan Yardımcısı Seung Soo Lee, Türkiye'de deneyim sahibi olduklarını, “Bu hem değer hem de önemi bakımından çok büyük bir proje. Biz Türkiye’de ortaklarımızla beraber büyük projelere katılıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu proje ile ilgili davet etti ve bizim liderimiz kabul etti. Bize iş düştü demektir. Bizim Türkiye'de deneyimlerimiz var. Sadece projenin ayrıntılarının açıklanmasını bekliyoruz. Ayrıntılar netleştikten sonra biz projeye önderlik etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum