GYODER Meclis onarımı için 50 milyon TL hazırladı

15 Temmuz'un süphesiz en etkilenen yapılarından biri olan Milletin Meclisi için Türkiye'nin en büyük konut üreticileri çatı kuruluşu derneği GYODER'den büyük adım onarım için 50 milyon bütçe ayrıldı!

GYODER Meclis onarımı için 50 milyon TL hazırladı
Editör: Hakan A.
25 Ağustos 2016 - 07:42

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği olarak bilinen GYODER, bünyesindeki 32 inşaat şirketi üyesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisini onarıyor. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi bombalanan TBMM büyük hasar almıştı. Oluşan hasarı onarmak için Gyoder düğmeye bastı.

50 milyar TL ayrıldı

Dernek bünyesinde 32 üyenin katkı sağladığı korsorsiyum ile 50 milyar TL toplandı. Toplanan rakam TBMM’nin onarımı için harcanacak. Rakamın diğer üyelerin katılımı ile biraz daha artacağı ifade ediliyor.

“Milletin Meclisini Millet Yapar” sloganı ile TBMM’nin onarımını üstlenen Gyoder üyeleri altı ay içinde hasar gören yerleri yapmayı planlıyor. Onarımın tamamlanmasından sonra TBMM içinde yapılacak müze ile yaşanan tarihi süreç anlatılacak.

24 Ağustos Çarşamba günü TBMM Başkanı Sn İsmail Kahraman, Gyoder Başkanı Sn. Aziz Torun ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Sn. Avni Çelik ile onarıma katkı sağlayan inşaat şirketleri TBMM’de yapılan basın toplantısı ile yapılacak çalışmaları anlattı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman emeği geçenlere teşekkür etti.

Basın topantısında konuşan Aziz Torun “ Biz milletiz, milletin kendisiyiz” diyen bir sektör olarak TBMM’nin onarımını üstlendik dedi.

Bu tarihi konsorsiyuma katılan üyeler ise verdiği katkılara göre şöyle sıralanıyor:

Platin Konsorsiyum Üyeleri: Astay Gayrimenkul, Artaş İnşaat, Ağaoğlu, Akiş GYO, Çalık Gayrimenkul, DAP Yapı, Doğuş GYO, Emlak Konut GYO, Eroğlu Gayrimenkul, Halk GYO, Kiptaş, Kuzu Grup, NEF, Sinpaş GYO, Sur Yapı, Tahincioğlu Gayrimenkul, Tekfen Holding, Torunlar GYO, Vakıf GYO,

Altın Konsorsiyum Üyeleri: Ege Yapı

Gümüş Konsorsiyum Üyeleri: Akzirve, DKY İnşaat, Ortadoğu Grup, Özak GYO, Piyalepaşa İstanbul, İntaya-EYG-İntes

Bronz Konsorsiyum Üyeleri: Akkuş Gayrimenkul, AND Gayrimenkul, Bak Yapı, Killer GYO, Mar Yapı, 24 Gayrimenkul

YORUMLAR

  • 0 Yorum