Teknik Yapı'da hedef 4.5 milyar TL ciro

Nazmi Durbakayım, "Vatandaş konuta güveniyor yoksa bu kampanyaların bir anlamı olmazdı" dedi, "4,5 milyar TL ciro" hedefiyle Teknik Yapı tarafından 2017'de hayata geçirilecek olan yeni projeleri hakkında bilgi verdi.


Teknik Yapı'da hedef 4.5 milyar TL ciro

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım emlak basını ile bir araya geldiği  sohbet toplantsında 2016 yılını değerlendirdi ve 2017 yılındaki hedeflerini paylaştı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Ocak 2017 - İstanbul

Teknik Yapı, 2,5 yıl içinde yapılacak projerle beraber toplam 4,5 milyar TL ciro hedeflediklerini açıklayan Nazmi Durbakayım yeni projeleri hakkında bilgi verdi.
 
Konuşmasında terör olaylarını kınayan, üzgün olduğunu ifade eden Nazmi Durbakayım sözlerine şöyle devam etti. “Olayların bizleri durdurmayak aksine daha hızlı çalışacağız, yılmadan hayata işimize ve birbirimize sarılacağız. Bu geceçektir. Terör hiç bir zaman dünyada kalıcı olmadı. Barbarlık terörüzim başaramaz, sevgi barış kazanacak bu sıkıntılı günler geçecektir. Bizde yine gündemimizle devam edeceğiz 2017 yılında. 2 milyon vasıfsız insanı inşaat sektürü istihdam ediyor. Bu istihdamın yok olması ciddi sorunlar doğurur. Bu ve bir çok nedenden dolayı bu sektörün durmaması lazım.”
 
2016 yılında konut satışlarını ve ciro hedeflerini yakaladıklarını 1 milyar 325 milyon TL ciro yaptıklarını ifade eden Nazmi Durbakayım önümüzde 2,5 yıl içinde yapılacak yeni projelerle beraber 4,5 milyar TL ciro hedeflediklerini söyledi. Durbakayım “ Tüm olumsuzluklara rağmen bu sene çok iyi geçti. Ağustos ayında Emlak Konut ile yapılan kampanyalarla konut pik yaptı. Sonrasında bizim 100 ay vade ile konut kampanyamız, faizlerin aşağı baskısı ile gayet iyiydi. Vatandaş konuta güveniyor yoksa bu kampanyaların bir anlamı olmazdı.” dedi.
 
Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, 100 ay vadeli konut satış kampanyasında büyük başarı sağladıklarını, 8 günlük kampanya sürecinde 9 bin talep aldıklarını ifade etti. Umut Durbakayım, Yaptıkları ayrıcalıklı kampanya ile bekleyen konut alıcısını harkete geçirdiklerini ve çok başarılı bir kampanya dönemi geçirdiklerini açıkladı.
 
Teknik Yapı,  Fikirtepe’de ruhsat çalışmaları devam eden ve şubat ayında satışa çıkması beklenen UPLife Kadıköy projesini hayata geçirmeyi planlıyor. Teknik Yapı’nın hayata geçireceği diğer projeleri şöyle; Maltepe’de 650 bağımsız bölüm ile karma bir proje, Etiler Uçaksavar, Bağdat Caddesi kentsel dönüşüm projeleri, Kartal Yücel Sitesi kentsel dönüşüm, Fikirtepe Ziverbey kentsel dönüşüm projeleri ve devam eden Denizli projesi ile diğerler olacak.