MB müdahalesi sonrası dolar güne rekor ile başladı

Merkez Bankası'nın dolar müdahalesi sonrasında yeni güne dolar/TL karşısına yükselişini sürdürerek, yükselerek başladı. Piyasalar sabah saatlerinde açılış kuru olarak Dolar satış fiyatı 3.8425 TL olarak yeni güne başladı.


MB müdahalesi sonrası dolar güne rekor ile başladı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) dolar müdahalesi sonrasında yeni güne nasıl başlayacağı merak edilen Dolar/TL karşısında yükselişi devam edecek mi soruları sorulmaya başlandı.

Piyasalar 11 Ocak 2017 Çarşamba günü sabahında dolar açılış fiyatları yükselişle başladı! Dolar/TL bu sabah açılış itibariyle 3.84 üzerinde güne yükselişle başladığı kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 11 Ocak 2017 - İstanbul

Merkez Bankası tarafında  piyasalara 1.5 milyar dolar tutarında para akışının dolar fiyatlarında MB'nin açıklaması sonrasında gerilemesiyle günü kapatmıştı. Bu sabah açılış itibariyle MB'nin baskısı Dolar'ın tarihi rekor seviyesine yükselmesine neden oldu.


Dolar fiyatlarındaki ardı ardına gelen rekor yükselişler sonrasında Merkez Bankası'nın  11 Ocak tarihli müdahalesi ile 3,75 seviyelerine kadar düşen dolar bu sabah yeniden yükselişe geçerek yeni rekor kırdı. 3.8925 ile yeni tarihi zirveyi gören dolar 3.85 seviyelerinden piyasalarda yeni günde işlem görmeye devam ederken, gün içerisinde yaşanacak dalgalanmalar seyiri değiştirebilir.

Sabah açılış itibariyle Euro ise 4.1089 seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.