Hac kura çekilişi saat kaçta başlıyor (Hac kura çekilişi...

Hac kura çekilişi saat kaçta başlıyor (Hac kura çekilişi canlı yayın izle)

2017 için hacı adayları bu haberi bekliyor! Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2017 Yılı Hac Kura Çekilişi için saatler kaldı. Hac kura çekilişi saat kaçta başlıyor, kura sonuçları ne zaman açıklanıyor? Hac kura çekilişi canlı izleme, online hac kura çekilişi izlemek için haberimize bakın.

24 Şubat 2017 - 08:45 - Güncelleme: 24 Şubat 2017 - 23:10

Bu yıl Hac farizasını yerine getirmek isteyen 80 bin kişi kutsal topraklara gidebilmek iin bugün düzenlenecek olan Hac kura çekilişini beklemeye başladı. Geçmiş yıllardan kayıtlarını yenileyen hacı adaylarıyla birlikte 2017'de Hac yapmak isteyen 2 Milyon vatandaş başburu yaparak kayıt yaptırdığı bildirildi.  Başvuru yapanlar aarasında sadece 80 bin kişi bu sene Hac yapabilecek.

2 Milyona yakın Hacı adayı nefesini tuttu, öğleden sonra saat 15:00'da başlayacak Hac Kura Çekilişini beklemeye başladı. Büyük bir heyecanla Hacı adayları dualarla kuraçekilişinde isminin okunmasını bekleyecek. Diyanet'n Ankara Vakıf binasında gerçekleştirilecek olan Hac Kuraları çekilişi için sadece saatler kaldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 24 Şubat 2017 - İstanbul

Her müslümanın üzerine farz olan, İslamın 5 şartından biri "Hac Yapmak" için yıllarca bekleyenler, ilk defa kayıt yaptıranlar, daha önce Hac vazifesini yerine getirmiş, bir kez daha gitmek isteyenler için büyük gün bugün.  2017 Yılı Hac kura sonuçları bugün saat 15:00'da başlayacak olan kura çekilişi ile belli oluyor. Müslüman alemi için en büyük ibadetlerin başında gelen Hac ibadetini, Hac farizasını yerine getirmek için kayıt yaptıranlar, kayıt yenileyenler kura çekilişine katılmaya hak kazananlar arasında bulunan vatandaşlar sonuçları da heyecanla beklemeye başladı.

 Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bugün Cuma namazı sonrasında saat 15.00'da bilgisayar ortamında yapılacak Hac kura çekilişi kapsamında, Hacı adayları arasında yapılan kura çekilişi sonrasında akşam saatlerinde 23.00'dan itibaren de sonuçların açıklanacağı duyuruldu. Hac kura sonuçları açıklanmaya başlanmasıyla birlikte Emlak pencerem editörleri yeni haberlerle duyuracak ve haber içerisinde alttaki bağlantıya giriş yaparak sonuçları görebilirsiniz.

2017 Hac kura sonuçları öğrenmek için tıkla (Hac Kura sonuçları açıklanmaya başladığında bu adreste olacak)

Hac 2017 kura sonuçları, saat: 23:00'dan itibaren Başkanlığa ait http://hac.diyanet.gov.tr web adresi üzerinden online olarak sorgulanabilecektir.

Kesin Kayıt Tarihi: 27 Şubat – 10 Mart 2017

Şehit Yakını (anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları) ve Gazilerin (kendisi ve eşi) kayıtları ise 16-24 Mart 2017 tarihleri arasında kayıtları yaptırabilecekler.

Saat 15:00'da başlayacak olan Hac Kura Çekilişi Canlı Yayında izlemek için burada verilecek bağlantının aktifleşmesini bekleyebilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..