Reklamı Geç
Haliç Kongre Merkezi işletmecisi’nden 600 Milyon TL’lik...

Haliç Kongre Merkezi işletmecisi'nden 600 Milyon TL'lik yatırım

Yeni Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Naci Topsakal 600 Milyon TL yatirim degerine sahip yeni projelerden, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatına kadar önemli değerlendirmelerde bulundu.

11 Mayıs 2017 - 15:14 - Güncelleme: 11 Mayıs 2017 - 16:45

Haliç Kongre Merkezi'ni işleten Mehmet Naci Topsakal 2017 yılı yatırımları ve mevcut projeleri hakkında değerlendirme toplantısı yaptı. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi 11 Mayıs 2017 

2017 yılı değerlendirme toplantısında konuşan, Yeni Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Naci Topsakal önemli açıklamalarda bulundu.

Atatürk Kültür Merkezi entel yobazların kurbanı oldu.

Taksim'de bulunan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ihalesini 4 yıl önce aldıklarını ancak işlerin istedikleri gibi gitmediğin, ağır gittiğini dile getiren Yeni Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Naci Topsakal, AKM'nin entel yobazların kurbanı olduğunu söyledi.Topsakal, herkesin bilmeden konuştuğunu, yorum yaptığını bunların hiçbirinin doğru olmadığını söyledi. Atatürk Kültür Merkezi'nin 1946 yılında inşaa edildiğini dile getiren Topsakal " AKM'yi inceledik. Binanın durumu iyi değil. Güçlendirin diyorlar bakıyoruz temel diye bir şey yok. Detayların netleşmesini takiben burası sağlamlaştırılacak." dedi.

Dev film platosu geliyor

Beykoz'da bulunan Nato füze üssü film stüdyosu oluyor. Yeni Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Naci Topsakal, 320 dönüm üzerinde etap etap dev platoyu hayata geçirdiklerini dile getirdi. İstanbul Büyük Şehir Belediyesine ait olan proje aynı anda 10 filmin çekilebileceği, içerisinde otel, su altı çekimleri için havuz gibi farklı stüdyoların olacağı şekilde yapılıyor.Topsakal," 2011 yılında burada inşaata başladık ama gecikmeler oldu.Proje yaşanan sıkıntılardan dolayı hızlanamıyor bugüne kadar 10 milyon TL para harcadık." dedi.

600 milyon TL'lik yatırıma imza atıyor

Yeni Yapı, Aydın Nazilli, İstanbul Bağcılar ve Yeniköy Konakları projeleri ile toplam 600 milyon TL yatırım yapıyor. Topsakal ulaşımı kolay talep gören, lokasyonu iyi olan bölgelerde yatırımları yaptıklarını dile getirdi.

Kentsel Dönüşümden korktuk

Naci Topsakal, "Kentsel dönüşüm işini beceremedik. Sürekli mevzuat değişiyor. Mülk sahibi de müteahhitlerde aç gözlü. Korktuk ve kentsel dönüşümden uzak durduk. Ben Erenköy'de oturuyordum ama apartman bazında yapılan kentsel dönüşümden dolayı buradan taşındım. Apartman bazında yapılan dönüşüme karşıyız. Bu böyle yapılmamalı. " dedi.

Yeniköy Konakları 578 bin TL'den başlıyor

Yeni Yapı tarafından hayata geçirilen Yeniköy Konakları Eyüp Alibeyköy'de haya geçiriliyor.
1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 gibi farklı tip ve metrekarelerde dairelerin bulunduğu proje aile yaşantısına uygun planlandı. Projenin yüzde 22'si ilk 7 gün içinde satıldı. Proje Emlak Konut ile hasılat paylaşımı modeli ile hayata geçiriliyor. 

Toplam 362 konutun yer aldığı projede;

2+1 daire fiyatı 578 bin TL - 1 milyon 300 bin TL 
3+1 daire fiyatı 983 bin TL - 1 milyon 486 bin TL
4+1 daire fiyatı 1 milyon 308 bin TL -1 milyon 769 bin TL arasında bulunuyor.

Yeniköy Konakları'nda daire sahibi olmak isteyenlere 60 ay ve 120 ay vadeli ödeme planı ile satış yapılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..