Halkalı-İstanbul Havalimanı Metrosu ne zaman açılacak?

İstanbul Havalimanına gidecek metro projelerinde hızlı ilerleme devam ederken, Halkalı Havalimanı metrosu ilk etap açılışı için Bakan Karaismailoğlu tarihi açıkladı.

Halkalı-İstanbul Havalimanı Metrosu ne zaman açılacak?
Editör: Hakan A.
14 Kasım 2020 - 12:50 - Güncelleme: 14 Kasım 2020 - 12:51
İstanbul'un en büyük metro hattı projelerinden biri olan Halkalı İstanbul Havalimanı metro çalışmasında sona gelinmiş durumda. Açılış için gün sayan Halkalı-İstanbul Havalimanı metrosuna ilişkin Bakan Karaismailoğlu önemli açıklamalarda bulundu. İşte Havalimanı'na gidecek yeni metro ile alakalı son dakika gelişmesi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Kasım 2020 - İstanbul


Milyonlarca İstanbulluyu yakından ilgilendiren metro projesinde sona gelindi. Halkalı-İstanbul Havalimanı metrosu açılış tarihi açıklandı. Peki Halkalı İstanbul Havalimanı arasında seferlere başlayacak olan yeni metro hattı ne zaman faaliyete geçecek?

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımında sona gelinen Halkalı-İstanbul Havaliamnı metrosunda incelemelerde bulundu. Kısa açıklamalar yapan Bakan Karaismailoğlu, Halkalı-İstanbul Havalimanı metrosu için tarih verdi.#Halkalı-#İstanbulHavalimanı metrosu için geri sayım başladı! Akan kumlu kum saati

Tire sembolü120 kilometre/saat hız,
TuvaletSaatte tek yönde > 70 bin yolcu kapasitesi ile 


Metro31,5 kilometrelik 
#Halkalı - #İstanbulHavalimanı Metro hattımızı 2022 yılının sonunda tamamlayıp, İstanbulluların hizmetine sunacağız.
 
Bakan Karaismailoğlu, Olimpiyat stadı metro şantiyesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, '31.5 kilometre uzunluğunda olan Halkalı-İstanbul Havalimanı metrosu, Halkalı Marmaray İstasyonundan başlıyor. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. 3 Bin kişinin çalıştığı bir metro hattından bahsediyoruz. Kendi çapında devasa bir projes. Havalimanı-Gayrettepe arası metrosu devame diyor. Bu projeyle entegre halinde Marmaraya bağlanıyor. Bunun dışında ok sayıda metro projesi ile entegre olacak ve yaklaşık 60-70 kilometre uzunluğunda bir metro hattından bahsediyoruz. İstanbulluyu yakından ilgilendiren bir metro hattı. İstanbul'un her iki yakasından İstanbul Havalimanına ulaşacak metro hattı. Gayrettepe-Kağıthane-Havalimanı hattının Mayıs ayı içerisinde tamamlamayı öngörüyoruz. Diğer hatlarıda kısa süre içerisinde faaliyete geçirmek istiyoruz.' ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum