Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Hattı için son dakika kararı

İstanbul Halkalı ile Kapıkule arasında hızlı tren projesi kapsamında önemli bir gelişme yaşanıyor.

Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Hattı için son dakika kararı
Editör: Hakan A.
25 Kasım 2020 - 08:43
Türkiye'nin dört bir yanında süren pek çok proje için özel çalışmalar ve kamulaştırmalar hızla devame diyor. BUgün Resmi Gazete'de yayımlanan son karar kapsamında Halkalı-Kapıkule hızlı tren hattı ile alakalı bir kamulaştırma kararı yürürlüğe girdi. Peki hangi proje için kamulaştırma yapılacak ve nereler etkilenecek? İşte bazı ayrıntılar...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 25 Kasım 2020 - İstanbul


İstanbul'un önemli tran yolu hatlarından biri olan ve Edirneye oradan Avrupa'ya uzanan demiryolu hattı için son dakika gelişmesi yaşanıyor. Halkalı Kapıkule Hızlı Demir Yolu projesinde bazı yerlerde kamulaştırma gerçekleştirilecek. Kamulaştırma yapılacak yerler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi gazete'de ilan edildi.

Malkoçlar-Ankara Doğal Gaz Boru Hattı, Trakyagaz Delta Enerji Doğal Gaz Boru Hattı ve Akmaya Doğal Gaz Boru Hattı Güzergâhlarının, Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Hattı Projesi ile Kesişen Kısımlarının Deplase Edilmesi Amacıyla Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi Sınırları İçerisinde Yer Alan ve Bazı Taşınmazlar ile Bu Kapsamda İnşa Edilecek Sabit Tesisler, Ulaşım Yolları, Enerji Nakil Hatları, Katodik Koruma Hatları ve Anot Yataklarının Yapımı Amacıyla İhtiyaç Duyulan Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3201)


İşte kamulaştırması gerçekleştirilecek olan yerlerin krokisi;

Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Hattı kamulaştırma yapılacak yerlerin listesi 25 kasım 2020

YORUMLAR

  • 0 Yorum