Halkbank 25 Bin TL esnaf kredisi, 25 Bin TL ticari kredi kartı başvurusu sonuç sorgulaması

Yüzde 80'i devlet destekli 25 Bin TL esnafa kredi desteği veren Halkbank, 25 Bin TL'de kredi kartı veriyor. Peki başvuru süreci nasıl işliyor, esnaf destek kredisi şartları neler, kimler başvurabiliyor ve 25 Bin TL Halkbank esnaf kredi başvurusu sorgulama ekranı açıldı...

Halkbank 25 Bin TL esnaf kredisi, 25 Bin TL ticari kredi kartı başvurusu sonuç sorgulaması
Editör: Hakan A.
16 Nisan 2020 - 08:18 - Güncelleme: 16 Nisan 2020 - 09:38
Covid-19 Pandemisi ile birlikte küresel ekonomide taşlar yerinden oynamaya devam ederken, Türkiye'de esnafa, çalışana, bireysel vatandaşa kredi destekleri sürüyor. Esnafa kredi desteği sunan bankalar arasında Halkbank ilk sırada yer alıyor. Diğer kamu bankaları da esnaf için elini taşın altına koymuş durumda. Özel Bankalar ise sicili temiz, kredi derecesi yüksek, teminatı olan esnaf için yüksek faizle kredi verebiliyor. Tabiri caizse adam seçiyor, kredi kullanacak kişinin kusursuz olmasını istiyor. Bu durum gerek odaların, gerekse vatandaşın ve tabiiki Hükümet kanadında ve BDDK tarafından sert tepkilere neden oluyor. Bakan Albayrak her açıklamasında Özel Bankaları yakından takip ettiklerini, ellerini taşın altına koymaları gerektiğini vurguluyor. Özel Bankaların fahiş faiz oranları ile kredi erteleme şikayetleri, kredi ayrımcılığı şikayetlerini yakından takip edildiğini her seferinde açıklıyor. Özel Bankalar yine de bildiklerini okumaya devam ediyor.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 16 Nisan 2020 - İstanbul


Diğer taraftan Halkbank başta olmak üzere, Ziraat Bankası ve Vakıfbank ise koronavirüs salgını süresince devletin verdiği güçle esnafa, sanayiciye, çiftçiye, vatandaşa kısacası toplumun her kesimine can suyu olarak kredi kanallarını açarak büyük destek olmaya devam ediyor. Vatandaş ise kamu bankaları önünde kredisini alabilmek için kuyruk oluyor. Halkbank aynı şekilde ekonomik destek paketi kapsamında esnafın yanında olmayı sürdürüyor. 25 Bin TL kredi, 25 Bin TL ticari kredi kartı ile iş yerini kapatmak zorunda kalan, geliri kalmayan esnafa ekonomik destek paketi sağlıyor. Üstelik esnaf odası kaydı, ticaret odası kaydı ve diğer bazı kriterleri gözardı ediyor. Tüm esnafa ayrımyapmaksızın kredi desteği sunan Halkbank, hangi şart ve koşullarda kredi desteği sunuyor?

Hazine ve Maliye Bakanı Bakan Albayrak, ' 250 binden fazla vatandaşımıza 1.5 milyar TL'nin üzerinde tahsis gerçekleşmiştir. KGF Destekli İş'e Devam Finansmanımız için 34.858 firmamızın süreci sonuçlandı. Kamu Bankalarımız, kurumsal ve ticari işletmelerin 20 milyar 585 milyon TL tutarındaki kredi borcunu öteledi. 795 bin vatandaşımızın konut, ihtiyaç, araç kredisi ve kredi kartları için olan toplam 40,6 milyar TL'lik borcunu da öteledi.' diye konuştu.

Bakan Albayra,'25 bin TL'lik destek finansmanına bugüne kadar 289.035 esnafımız başvurdu. 163.450 esnafımızın süreci tamamlandı. 4,073 milyar TL finansman tahsis edildi. 3 ay boyunca işten çıkarmaların önüne geçmeyi yasayla güvence altına alıyoruz.  Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanamayan yahut bu sürede ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza da maaş desteği vereceğiz. Aylık 1.170 TL maaş desteğini sağlayacağız.' dedi.

- 25 bin TL'lik Esnaf Kredisini Kimler Alabilir, Nereye Başvuru Yapılır? 

Halkbank 25 Bin TL Kredi, 25 Bin TL Ticari Kredi Kartı Esnaf Destek Paketi

 

Halkbank 25 Bin TL Kredi, 25 Bin TL Ticari Kredi Kartı Esnaf Destek Paketi


Bankamızca esnaf ve sanatkarlarımıza Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında  “Esnaf Destek Paketi” ile İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart ürünlerimiz sunulmaktadır.

1-İŞLETME KREDİSİ

 • %4,5 Faiz Oranı
 • 25.000 TL Limit
 • 6 Aya Kadar Ödemesiz Dönem
 • 36 Ay Vade

2- PARAF ESNAF KART

 • 25.000 TL Genel Limit
 • İlk 3 Ay Ödemesiz Dönem Aylık 0,95 Faiz İle
 • 12 Aya Kadar Taksitlendirme İmkanı
 • Düzenli Nakit Akışı
 • Taksitli ve Vadeli İşlem Avantajı
 • Anlaşmalı Tedarikçilerde Özel Limit

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

 • Nüfus Cüzdanı
 • Vergi Levhası
 • Esnaf Oda Kayıt ve Sicil Belgesi zorunlu olmayıp kayıt durumu Bankamızca online olarak sorgulanacaktır.

Başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

Başvuru için tıklayınız.

NOT : Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaletli Hazine faiz destekli kredi bakiyesi bulunan esnaf ve sanatkarlarımız da aynı koşullarda %4,5 faiz oranlı ESKKK kefaleti ile Hazine faiz destekli kredi imkanından faydalanmaya devam edecektir.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

 • 1 Yorum