Halkbank konut kredisi faiz indirimine dahil oldu

Kredi faiz indirimi haberlerine bir yenisi daha eklendi. Halkbank konut kredisi faiz oranlarında yüzde 0.98 oranlara indirerek, faiz indirimi yapan üçüncü kamu bankası oldu.

Halkbank konut kredisi faiz indirimine dahil oldu
Editor: Hakan A.
18 Aralık 2018 - 17:04

İlk olarak Ziraat Bankası ile başlayan konut kredisi faiz indirimi halkasına Vakıfbank'tan sonra Halkbank'da eklendi. Halkbank konut kredisi faizlerini 0.98'e çekti. Böylece Üç kamu bankası konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmiş oldu.

Emlak Pencerem / Konut kredisi - 18 Aralık 2018 - İstanbul


Konut sektörünün en güçlü destekçileri arasıdna bulunan kamu bankası Halkbank'tan kredi faiz indirim hamlesi geldi. Banka, aylık yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleri uygulayacak. Halkbank'dan konut kredisi kullanmak isteyenlere 500 Bin TL’ye kadar konut kredisi kullandıracak.

Halkbank’ın aktif olarak kredili çalışmakta olduğu firmalarla işbirliği içinde sunduğu konut kredisi kapsamında, aylık yüzde 1,78 olarak belirlenen faiz oranlarında konut kredisi kullanıcılarının yüzde 0,98’i aşan faiz maliyetlerini anlaşmalı firmalar üstlenecek.

Halkbank konut kredisini yüzde 0,98’e kadar indirerek hem konut üreticisi firmaların taleplerine hem de Banka müşterilerinin konut ihtiyacına cevap verecek.Bankanın konut kredisi faizlerinde sağladığı uygun oranlar; Halkbank ile kredili çalışmakta olan firmaların elinde bulunan inşaatı tamamlanmış konutlar ile inşaatı henüz devam etmekte olan konutların satışını kapsayacak.

Özellikle alt ve orta gelir grubu başta olmak üzere, konut sahibi olmak isteyen herkesin uygun şartlarla finansmana erişimini amaçlayan düzenleme firmaların konut stokunun eritilmesini sağlayacak. Kullandırılan konut kredilerinin bir kısmının, söz konusu firmaların Halkbank’taki kredilerinin geri ödenmesinde kullanılacak, bu düzenleme firmaların üzerindeki mali yükü hafifleterek Halkbank tarafından kullandırılan kredilerin akışkanlığına da olumlu bir katkı sağlayacak.

İlk olarak Zirraat Bankası başladı

Geçtiğimiz hafta başlayan konut kredisi faiz indirimine ilk geçen kamu bankası Ziraat Bankası olmuştu. Hemen peşinden dün Vakıfbank ve bugünde Halkbank konut kredisi faiz oranlarında indirime giden üç kamu bankası oldu. böylece üç kamu bankası da 120 aya kadar 0.98 konut kredisi faiz oranı ile müşterilerine 500 bin liaya kadar kredi kullandıracak.

Günün diğer son dakika emlak haberlerine göz atın!

- 2018'e damga vuran gelişmeler!

- Hedonik Konut Fiyat Endeksi HKFE Ekim 2018 verileri

- Konut kredisi kullanacaklar dikkat! 0.98 kredi faiz oranı Ziraat ve Vakıfbank'ta
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.