Halkbank’ta genel müdür yardımcısı düzeyinde yeni atamalar

Halkbank'ta genel müdür yardımcısı düzeyinde yeni atamalar

Türkiye'nin en büyük devlet bankalarından biri olan Halkbank'ta yeni isimlerin atamaları gerçekleştirildi. Bu çerçevede Halkbank'ın 6 genel müdür yardımcılığı pozisyonunda görevden alınmalar yaşanırken, Hakan Atilla ve Ali Ulvi Sargon, Genel Müdürlük emrine alındığı kaydedildi.

24 Temmuz 2017 - 09:00

Türkiye'nin dev bankası Halkbank'ın genel müdür yardımcılığı düzeyinde görevden almalar ve yeni atamalar gerçekleştirildiği bildirildi. Halkbank'ta genel müdür yardımcılığı pozisyonunda bulunan 6 isim görevden alınırken yeni siimlerin atamaları yapıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 23 Temmuz 2017 - İstanbul

Halkbank'ın üst dözey yönetim kadrosunda yapılan değişikler duyuruldu. Konuyala alakalı edinilen son dakika bilgiye göre yapılan yeni atamnalarla birlikte halen ABD'de tutuklu bulunan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla Genel Müdürlük emrine alındığı kaydedildi. 

Halkbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı duyuru kapsamında, Bankanın Genel Müdürlük Teşkilat Şeması'nın yeniden oluşturulması ile beraber; yeni teşkilat yapısı uyarınca Genel Müdür Yardımcıları Murat Oktay, Erdal Erdem, Hasan Ünal, Mustafa Aydın, Ömer Faruk Şenel ve Salim Köse'nin görevlerinden alınmasına, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla ile Teftiş Kurulu Başkanı Ali Ulvi Sargon'un Genel Müdürlük emrine alınmasına karar verildiği  duyuruldu.

Halkbank'ta boşta olan Genel Müdür Yardımcılıkları görevlerine ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)  tarafından onaylı müteakiben Hasan Tuncay, Levend Torusdağ, Mustafa Çödek, Yusuf Duran Ocak, Ergin Kaya Hakan Eryılmaz ile Metin Köstek'in, Teftiş Kurulu Başkanlığı'na Kadir Yaylak'ın atanmasına karar verildiği bilgileri KAP'a yapılan açıklama ile kamuoyuna duyuruldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..