Halkbank'tan Türk Telekom Ojer açıklaması

Türk Telekom ile alakalı devir işlemlerine devam edilirken bir açıklamada Halkbank'tan geldi. Ojer Telekomünikasyon A.Ş.'ye ait Türk Telekom Hisselerinin Devrine ilişkin Halkbank açıklaması haberimizde.

Halkbank'tan Türk Telekom Ojer açıklaması
Editör: Hakan A.
24 Aralık 2018 - 17:15

Ojer Telekomünikasyon A.Ş.'ye ait Türk Telekom Hisselerinin Devri Hakkında Halkbank tarafından açıklama yapıldı. KAP üzerinden yapılan açıklamanın ayrıntıları paylaşıldı. İşte detaylar...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 24 Aralık 2018 - İstanbul


Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin (Türk Telekom) ana hissedarı olan Ojer Telekomünikasyon A.Ş.'ye (OTAŞ) kredi sözleşmeleri tahtında sağlanmış borçların yeniden yapılandırılması için Bankamızın da aralarında bulunduğu tüm kredi veren taraflar arasında mutabakata varılmış ve OTAŞ'ın sahibi olduğu, Türk Telekom'un ihraç edilmiş sermayesinin %55'ini oluşturan ve mevcut kredilerin teminatını oluşturmak amacıyla rehin verilen 192.500.000.000 adet A Grubu payların kredi verenlerin tamamının doğrudan veya dolaylı ortak olacakları, Türkiye Cumhuriyeti'nde kurulmuş ya da kurulacak özel amaçlı bir şirket tarafından devralınması planlanmıştır.

Mutabık kalınan yapı uyarınca gerekli sözleşmeler üzerinde mutabakata varılmış ve gerekli kurumsal ve idari izinler tamamlanmış olup yukarıda bahsi geçen paylar kredi verenlerin doğrudan veya dolaylı ortak olduğu, Türkiye Cumhuriyeti'nde kurulmuş özel amaçlı bir şirket tarafından devralınarak işlem tamamlanmıştır.

Hisselerin özel amaçlı şirkete devrine ilişkin olarak, SPK'nın ilgili hükümleri ve II-26.1 sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği uyarınca zorunlu pay alım teklifi yükümlülüğünden muaf olunabilmesini teminen özel amaçlı şirket tarafından Sermaye Piyasası Kurulu'na ilgili mevzuatta öngörülen süre içerisinde başvuruda bulunulacaktır.

Bu sabah saatlerinde Vakıfbank ile Yapı Kredi bankası da benzer açıklamalar yapmıştı. İşte Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan açıklama. Haberi okumak iiçn tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum