Halkbank temel ihtiyaç destek kredisi başvuru ve kredi sonuç ekranı

%80 devlet destekli, 6 ay ertelemeli, 36 ay taksitle Halkbank temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapanlar ve yapmayanlar dikkat! İşte ayrıntılarıyla bilmeniz gerekenler...

Halkbank temel ihtiyaç destek kredisi başvuru ve kredi sonuç ekranı
Editör: Hakan A.
15 Nisan 2020 - 13:33
Temel ihtiyaç destek kredisi Halkbank başvuruları sürüyor. Yüzde 80'i devlet desteği altında bulunan ve üç kamu bankası tarafından kullandırılan temel ihtiyaç destek kredisi başvuruları devam ediyor. Diğer taraftan başvuru yapanlara kredi başvuru sonuçları iletiliyor. İletilmeyenler ise çaresizce bekleyişini sürdürüyor.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 15 Nisan 2020 - İstanbul


Covid-19 Pandemisi sonrasında Türkiye genelinde Hükümet tarafından uygulamaya konulan ekonomi destek paketi içerisinde yer alan Temel İhtiyaç Destek Kredisi büyük ilgi gördü. 5 Milyona yaklaşan başvuru sayısı artarak devam ederken, kredi başvurusu yapanlara 3 Bin TL, 5 Bin TL, 7 Bin 500 TL ve 10 Bin TL kredi çıkmaya başladı. Sonuçlar SMS yöntemiyle vatandaşa bildiriliyor. Ancak başvuru yapan vatandaşa cevalar kısa sürede gitmiyor. İnceleme süreci ve yoğunluk nedeniyle kredi başvurusuna cevaplar biraz geç iletiliyor.

Borçlu, işsiz kalmış, yerini kapatmış, geliri kalmayan vatandaş bir umutla temel ihtiyaç destek kredisine başvurusunu yaptı. Yapmayanlar için ise Halkbank başta olmak üzere Ziraat Bankası ve Vakıfbank internet siteleri üzerinden kısa sürede başvuru yapılabiliyor.

10 Bin TL başvurana 3 Bin TL!

Kredi başvuru sonuçları gelmeye başklamasıyla birlikte özellikle 10 Bin TL kredi için başvuranlara 3 Bin TL gibi bir rakamda kredi çıktı. Pek çok vatandaş bu krediyi kullandı. Bankalara başvuranlar gelir kaybı yaşayan, işsiz kalan, kayıt dışı olan ve iş yerini kapatan vatandaşların dışında sicili bozuk olan vatandaşlarda bulunuyor. Hemen hemen pek çok vatandaşa kredi çıkmış durumda. Sicilim bozuk bana çıkmaz demeyin başvurunuzu yapın ve bekleyin. 

Halkbank temel ihtiyaç kredisi başuruları sürüyor!

Temel ihtiyaç destek kredisi veren kamu bankaları arasında yer alan Halkbank internet sitesi üzerinden başvuru yapmak mümkün. Kredi başvurusu sonrasında ise kredinin durumu hakkında internet sitesinden bilgi edinebiliyorsunuz. 

Halkbank temel ihtiyaç kredisi başvuru şartları neler?

Yüzde 80 devlet desteği bulunan bu özel kredi 3 seçenek halinde vatandaşa sunuluyor. 36 ay vadeli, 0.49 faiz oranı ile 5 Bin TL , 7 Bin 500 TL ve 10 Bin TL kredi tutarları için başvuru yapılabiliyor. Krediyi kullanmanızdan itibaren ilk altı ay ödeme yapılmıyor. 

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

 

Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredinizi Kullanmak için tıklayınız

Nedir?

Hassas günlerden geçtiğimiz bu dönemde devreye alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında; hane halkı aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan müşterilerimizin gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri (elektrik, su, doğalgaz vb.) gibi temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacıyla, aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan vade seçenekleriyle 10.000 TL'ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi hizmete sunulmuştur.

Tutar ve Ödeme Koşulları

Dilerseniz; 10.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %0,49 faiz oranı ve 36 aya varan vade seçenekleriyle kullanabilirsiniz.

Kredi ödemelerinizi; 6 ay ödemesiz dönemli olarak yapabilirsiniz.
 

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu
Kredi TutarıToplam VadeÖdemesiz DönemAylık Faiz OranıTaksit Tutarı (Sonraki 30 ay boyunca)
10.000 TL36 Ay6 Ay% 0,49376 TL
7.500 TL36 Ay6 Ay% 0,49282 TL
5.000 TL36 Ay6 Ay% 0,49188 TL
3.000 TL36 Ay6 Ay% 0,49113 TL

Tahsis ücretli bir kredidir (Binde 5). Kullandırılacak kredilerde tahsis ücretine ilave olarak,  kefalet tutarı üzerinden binde 7,5 komisyon tahsil edilerek Kredi Garanti fonuna ödenmektedir. Toplamda bir defaya mahsus olmak üzere, kredi kullandırım esnasında %1,10 oranında komisyon tahsil edilmiş olur.
 

Halkbank temel ihtiyaç destek kredisine başvuranlar sonuçları nasıl öğrenecek?
 

Halkbank üzerinden kredi başvurusu yapanlar uzun süredir kredi başvurusu cevabını beklemeye devam ediyor. Vatandaşa tek tek kredi başvuru yanıtları gönderilmeye devam ediliyor.


Buradan Halkbanbk Temel İhtiyaç Destek Kredisi sorgulama işlemini başvuru yaptığınız cep telefonuna gelecek doğrulama kodu ile hızlıca yapabilirsiniz.

TIKLA KREDİN NE DURUMDA SORGULA

Ziraat Bankası 6 ay ertelemeli 10 Bin TL temel ihtiyaç kredisi başvuru sorgulama ekranı tek tıkla hızlı sonuç sorgula

halkbank temel ihtiyaç destek kredisi sorgulama

Nasıl Faydalanabilirim?

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve çocuk) 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensubu olan müşterilerimiz yararlanabilecektir.

Kamu bankalarının sadece birinden başvuru yapılabilecektir. Aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuruda bulunabilecektir.

Kredi talebinizin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır. KVKK aydınlatma metnine tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Başvurularınızı;

 • Halkbank İnternet Şubemize giriş yaparak; Başvuruà Bireysel Kredi Başvurusuà Kredi Türü: Tüketici KredisiàKredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.
   
 • Halkbank Mobil Şubemize giriş yaparak; Başvuruà Kredi Başvurusuà Kredi Türü: Tüketici Kredisià Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.
   
 • 0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak Sesli yanıt sisteminde önceliklendirilmiş işlemler menüsünde 2 numaralı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.
   
 • Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’ne başvurmak için tıklayınız.

 

Onaylı Kredimi Nasıl Kullanabilirim?

Onaylanan kredinizi Şubemize gitmeden Halkbank İnternet Şubesi, Halkbank Mobil Şube ve web sitemizden anında kullanabilirsiniz.

 • Halkbank İnternet Şubemize giriş yaparak; Kredi à Bireysel Kredini Kullanà Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek kredinizi kullanabilirsiniz
   
 • Halkbank Mobil Şubemize giriş yaparak; Krediler à Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama à Başvurularımà Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek kredinizi kullanabilirsiniz.
   
 • Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredinizi web sitemiz üzerinden kullanmak için tıklayınız.
   
 • Kredi tutarınızı; şubeye gitmeden Bank24’lerimizde yer alan Kartsız İşlem menüsündeki “Bireysel Destek Kredisi Çekme” seçeneğiyle ya da banka kartınızla Para Çekme menüsünden dilediğiniz zaman çekebilirsiniz.

 

Halkbank İnternet ve Mobil Şubesine Nasıl Üye Olabilirim?

Halkbank İnternet ve Mobil Şube üzerinden işlemlerinizi kolayca her yerden yapabilmeniz için Halkbank Mobil uygulamasını indirmeniz veya www.halkbank.com.tr web sitemizde yer alan İnternet Şubesi’ne tıklamanız yeterli.

iPhone, Android platformalarında yer alan Halkbank Mobil uygulamamızı uygulama marketlerinden kolayca indirebilirsiniz.

İnternet ve Mobil Şube üyesi iseniz;

İnternet Şubemizi: www.halkbank.com.tr web sitemizde yer alan İnternet Şubesi’ne tıklayarak müşteri numaranız, parolanız ve tek kullanımlık şifreniz ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mobil Şubemizi ise: Iphone ve android cep telefonları için uygulama marketlerinden Halkbank Mobil’i indirerek, müşteri numaranız, parolanız ve tek kullanımlık şifreniz ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet ve Mobil Şube üyesi değilseniz;

Bankamıza ait kredi kartınız veya Banka kartınız var ise;

 www.halkbank.com.tr web sitesinde yer alan “Kartla Giriş” adımı veya Halkbank Mobil’de yer alan “Parolamı Unuttum” seçeneği ile kart bilgilerinizi kullanarak kolayca parolanızı alabilirsiniz.

Bankamıza ait kredi kartınız veya banka kartınız bulunmuyor ise;

 • Aralarında birer boşluk bırakarak “DIJITAL TC Kimlik No” (Örnek SMS Metni: DIJITAL 12345678910) yazıp 3452’ye SMS gönderebilir,
   
 • Nüfus cüzdanınız ve ikinci bir kimliğiniz (ehliyet, paso, resimli kurum kartı vb.) ile birlikte dilediğiniz Halkbank Şubesi’ne giderek Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi'ni imzalayabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

 • 0 Yorum