Hane başına 1000 TL başvurusu yapacaklar dikkat! TC kimlik numaranızın...

Türkiye genelinde 3. faz sosyal yardım paketini dağıtmaya başlayan devlet, hane başına 1000 TL para yardımı için başvuruları almaya başladı. Peki hane başı 1000 TL yardım başvurusu nereden, ne zaman, nasıl yapılabilir? İşte ayrıntıları ile 1000 TL para yardımı başvuru ayrıntıları.

Hane başına 1000 TL başvurusu yapacaklar dikkat! TC kimlik numaranızın...
Editör: Hakan A.
21 Nisan 2020 - 17:15 - Güncelleme: 01 Mayıs 2020 - 14:16
Türkiye genelinde sosyal yardım almak isteyen her hane başına 1000 TL para yardımı başvuruları için süreç başladı. Bugün itibariyle hane başına 1000 TL para yardımı almak isteyenler, e-devlet kapsı üzerinden başvurusunu yapmaya başladı. Peki 1000 TL para yardımı için başvuru şartları neler? 

 Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 21 Nisan 2020 - İstanbul


Koronavirüs (Covid-19) salgını çerçevesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan 1000 TL para yardımlarında 3. faz ödemeleri için talep alınmaya başlandı. 

21 Nisan Bugün itibariyle turkiye.gov.tr (e-devlet) üzerinden sosyal hizmet başvurusu yapmak isteyenler TC kimlik numaralarının son rakamlarına göre başvuru ekranından yardım parasını talep edebilecekler. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliği ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaya başlanan 3. faz hane başı Bin TL para yardımı kapsamında başvuru yapmak isteyenler hızlıca talepte bulunabilecek.

Konuyla alakalı olarak e-devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenlere TC kimlik numarası uyarısında bulunuluyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının hane başına 1000'er lira desteği içeren 3. faz sosyal destek programına, kamu işçileri, memurlar, emeklililer, İŞKUR'un Kısa Çalışma Ödeneği ile İşsizlik Ödeneğinden yararlananlar ile 1. ve 2. fazdaki nakdi destekleri alanlar dışındaki tüm vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvurabilecek. Açıklamada, 'Değerli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı;

Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımız üzerindeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır.

3. fazda ise, e-Devlet Kapısı üzerinde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.

Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için,

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

  • 0 olan vatandaşların Pazartesi,
  • 2 olan vatandaşların Salı,
  • 4 olan vatandaşların Çarşamba,
  • 6 olan vatandaşların Perşembe,
  • 8 olan vatandaşların Cuma

günlerinde başvuruları alınacaktır.

Cumartesi ve Pazar günleri herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

Bilgilerinize sunarız.' ifadeleriyle başvuru yapmak isteyenlere bilgi verildi.

BURADAN E-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN HIZLICA BAŞVURUNUZU YAPABİLİRSİNİZ.

HANE BAŞINA 100 TL BAŞVURU ŞARTLARI E-DEVLET turkiye.gov.tr

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum