Hangi üniversitelere yeni rektör ataması yapıldı?

23 Kasım tarihli Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile Başkan Erdoğan tarafından bu sabah 11 farklı üniversite için rektör ataması yapıldı. YÖK kapsamında 4 yeni üyelik ataması da gerçekleştirildi.

Hangi üniversitelere yeni rektör ataması yapıldı?
Editor: Hakan A.
23 Kasım 2018 - 07:43

Türkiye genelinde 11 farklı üniversite için yeni rektör atamaları gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi. YÖK üyeliklerine de atama gerçekleştirildi. İşte atamalara ilişkin ayrıntılar.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 23 Kasım 2018 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bu sabah Resmi Gazete ile yürülüğe iren atama kararnamesi kapsamında çok sayıda üniversite rektörü ataması yapıldı.

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Arif Karademir, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bülent Çakmak, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan Kaya, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Gülfettin Çelik, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğüne Prof. Dr. Yusuf Baran, Kafkas Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Mersin Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Cem Zorlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Meryem Sondan Durukanoğlu Feyiz atandı.

Söz konusu atamalar 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2'nci, 3'üncü ve 7'nci maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

Rektör atamalarına ilişkin Resmi Gazete ayrıntılarını buradan inceleyebilirisiniz.

Diğer taraftan Yükseköğretim Kurulu Üyeliklerine Ait Seçme Kararı da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yürülüğe girdi. YÖK üyeliklerine Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Prof. Dr. Naci Gündoğan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürü Prof. Dr. Necip Camuşcu seçildi.

Kararın ayrıntıları için tıklayın.

Reklam