Hasar tespit çalışmaları tamamlandı! Bakan Kurum, Vali ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret etti. İzmir'de yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Hasar tespit çalışmaları tamamlandı! Bakan Kurum, Vali ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti
Editör: Hakan A.
11 Kasım 2020 - 16:18 - Güncelleme: 11 Kasım 2020 - 16:19
İzmir depremi sonrası kapsamlı çalışmalara imza atan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bölgede biten çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bakan Kurum, gelinen son durum hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 11 Kasım 2020 - İstanbul


İzmir'de başta hasar tespit çalışmaları olmak üzere, sahada çalışmalarını tamamlayan ekipler diğer önemli çalışmaları sürdürüyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir depremi sonrası kamp kurduğu şehirde Valilik başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i ziyaretlerde bulundu. Diğer taraftan yapılacak dönüşüm çalışmaları için önemli değerlendirmelerde bulundu. İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzde yaptığımız toplantıda, deprem dönüşümü kapsamında İzmir'de gerçekleştireceğimiz çalışmalar konusunda karşılıklı değerlendirmelerde bulundu.


Bakan Kurum açıklamasında, 'İzmir’de depremden sonra başlattığımız arama kurtarma, enkaz kaldırma ve hasar tespit çalışmalarımızı dün itibariyle tamamladık. Toplamda 109 bin 921 binada 586 bin 565 bağımsız bölümde hasar tespitini nihayete erdirdik.

Sahada bir taraftan, yaklaşık 6 bin 500 personel ve 927 araçla çalışmalarımızı sürdürüyor, diğer taraftan da vatandaşlarımızdan gelen talepleri karşılamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bu süreçte vatandaşlarımıza taşınma, kira ve nakdi eşya yardımlarına devam ederken Bayraklı’da 1000 birimden oluşan konteyner kentimizi kurmayı da sürdürüyoruz. İhtiyaç durumuna göre konteyner kent sayımızı da arttıracağız.'
ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum