Hatay'da 3 ilçe 21 saattir yanıyor! Belen'de başlayan yangında korkunç şüphe...

Hatay'da başlayan yangınlar hala devam ediyor. Hatay ilinde Belen'de çıkan İskenderun ve Arsuz ilçelerine sıçrayarak artan yangını söndürme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Yangında korkunç şüphe...

Hatay'da 3 ilçe 21 saattir yanıyor! Belen'de başlayan yangında korkunç şüphe...
Editör: Hakan A.
10 Ekim 2020 - 08:36 - Güncelleme: 10 Ekim 2020 - 09:26
Hatay ilinde Belen ilçesinde başlayan yangın bir anda 3 ilçe sınrlarında patlak verince korkunç şüphe ve sosyal medya üzerinden paylaşılan videolar gündem oldu. Hatay'da süren yangınlar Belen ilçesinde çıkarken İskenderun ve Arsuz ilçelerine sıçradı. Yangını söndürme çalışmaları tüm Hatay ve çevre illerden gelen itfaiye ekiplerinin gece gündüz çabalarıyla kontrol altına alınmaya çalışılırken, vatandaşlar isyanda. Diğer taraftan yangının çıkışı ilgili olarak iddialar ortaya atıldı. Bakan Pakdemirli iddiaları doğruladı...

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 10 Ekim 2020 - İstanbul


Hatay ili Belen ilçesinde başlayan İskenderun ve Arsuz ilçelerine sıçrayan yangını söndürme çalışmaları büyük bir çaqba sarfedilerek sürüyor, yangın şu saate kadar kontrol altına alınamazken, hava şartları nedeniyle havadan müdahale kısıtlı olarak yapılabiliyor. Tüm şehir birlik oldu yangınla mücadele ediyor.

Hatay'da başlayan yangınlarda 22 saat geride kaldı. Yangın 3 ilçe sınırlarını aştı. Hatay yangını Belen ilçesinde başlarken İskenderun ve Arsuz ilçelerine sıçradı ve yangını söndürme çalışmaları büyük bir çabayla sürüyor. Havadan helikopterlerle yangına müdahale olumsuz hava koşulları nedeniyle zor yapılabiliyor. Hava şartları hava araçlarının yangına müdahalesine izin vermiyor. 

Hasar büyüyor!

Konuyla alakalı edinilen son dakika bilgiye göre yangın nedeniyle hasar git gide büyüyor. Son rakamlara göre, yangın nedeniyle  7 daire, 11 müstakil ev, 14 iş yeri, 8 fabrika, 4 araç, 3 depo, 35 arı kovanı ve 70 vatandaşımız etkilendi. Hasar tespit çalışmaları yangın sona erdikten sonra devam edecek. Yangının sonuçlarının ağır olmasından endişe ediliyor.

Yangında korkunç şüphe!

Sosyal medyada gündem olan Belen merkezli Hatay yangınları için korkunç şüphe ile alakalı bilgiler gelmeye devam ediyor. Twitter üzerindne paylaşılan bazı videolarda terör örgütü PKK'lı teröristler tarafdan yangının başlatıldığı görüntüler büyük tepkilere neden oldu. İddialara yanıt veren Bakan Pakdemirli önemli açıklamalarda bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangının terörle bağlantılı olduğuna dair iddialara ilişkin de şunları söyledi:

'Bununla ilgili orman teşkilatımızında bazı kaygı ve şüpheleri var. Bizim şu anki işimiz yangını kontrol altına almak ve söndürmek. Bunla alakalı Hatay Valiliği çok yönlü soruşturmayı bir yandan sürdürüyor. Bazı görgü tanıkları olduğuna dair bazı söylemler var.' dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum