Hatice Kolçak'dan kredi yapılandırması yapacaklar için önemli uyarı!

Konut kredi faiz oranları kamu bankalarında 0,99'a düştü. Peki kredi yapılandırma yapılabiliyor mu? Hatice Kolçak konut kredisi faizlerinde yaşanan son indirimler sonrasında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Hatice Kolçak'dan kredi yapılandırması yapacaklar için önemli uyarı!
Editör: Hakan A.
07 Ağustos 2019 - 00:10
Merkezin faiz hamlesi, tüm dünyada ses getirmeye devam ederken içeride ise faizlerde belirgin oranlarda düşüş sürüyor. Kredi kullananların sayısı oldukça yüksek. Kredisini yapılandırmak isteyenler ise bankalar ile görüşmelerini sürdürüyor. Konut kredisinde ise faizler 0,99'a kadar gerilemiş durumda.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 6 Ağustos 2019 - İstanbul


Ev sahibi olmak isteyenler için konut kredisi faiz oranlarında yaşanan düşüşler hızla devam ediyor. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi kamu bankalarının yanı sıra kamuya ait bankaların katılım bankaları da kredi faiz oranlarında indirimlere başladı. 

Emlak Pencerem Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, kredi faizlerinde yaşanan indirim ve kredi yapılandırması hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.


Piyasalar canlanacak!

Konut sektöründe piyasaların hareketleneceğine işaret eden Kolçak, "Fakat bu hareketlilik geçtiğimiz yıllarda olduğu kadar yoğun olmayacaktır. Bir takım sıkıntılarımız devam ediyor. Buna rağmen piyasalarda bir canlanma olacaktır." diye konuştu.

0,99 konut kredi faizi cazip mi, yapılandırma olur mu?

Önceden konut kredisi kullananları yakından ilgilendiren yapılandırma hakkında konuşan Kolçak, "Bankalar kredimizi yapılandırmıyor diyenlerin sayısı oldukça fazla. Şu an maalesef krediniz için yapılandırma istediğinizde bankalar buna pek yanaşmıyor. 0,99'a inen banka sayısı şuan için kamu bankaları ile sınırlı. Yapılan bu indirimler konut sektörünü canlandırmak için. Dolayısıyla sizin önceden kullandığınız krediyi banka yapılandırmak istemeyecektir. Bunlar uzun vadeli çözümler değil. Tüm bankaların yüzde 1 ve altına faizleri indirmesi gerekli." ifadelerini kullandı.

Hatice Kolçak'ın konut kredisi faizlerine ilişkin yaptığı tüm değerlendirmeyi YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum