Reklamı Geç
Hatice Kolçak: Kira geliri beyanı nasıl ve ne zaman verilecek?

Hatice Kolçak: Kira geliri beyanı nasıl ve ne zaman verilecek?

Milyonlarca ev sahibini yakından ilgilendiren iş yeri ve konut kira geliri beyannamesi, hazır beyan sistemi kullanımı hakkında bilgileri paylaşan Hatice Kolçak Kira geliri beyanı nasıl ve ne zaman verilecek? sorusuna yanıt verdi.

23 Şubat 2017 - 13:58

Emlak sahiplerine vergi ödemeleri geldi çattı. Konut ve iş yerlerinden kira geliri elde edenleri yakından ilgilendiren kira geliri beyanına ilişkin önemli bilgileri Emlak Pencerem genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak yazdı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 23 Şubat 2017 - İstanbul

Ev sahipleri, iş yeri sahipleri bu habere dikkat! Kira geliri elde ediyorsanız beyan dönemi yaklaştı. İş yerlerinden ve konutlardan Elde edilen Kira geliri beyanı nasıl ve ne zaman verilecek? Hazır beyan sistemine ilişkin ayrıntılar ve diğer önemli tüm bilgileri Hatice Kolçak Emlak Pencerem okuyucuları için yeni bir yazı dizisi haline getirdi. 

23 Şubat'ta ilk yazısında "Kira geliri beyanı nasıl ve ne zaman verilecek?" sorusunun yanıtını veren Hatice Kolçak kira geliri beyan edeceklere önemli ipuçları verdi.

"Kira geliri beyan dönemi 1 Mart ‘ta başlayıp 25 Mart tarihinde sona erecek. Geçen yıl yani 2016 yılında konut veya işyeri kira geliri bulunanlar bu yıl kira geliri beyanı verecekler. Bu yıl uygulanacak istisna oranları açıklanmıştı. İstisna oranı önemli çünkü bu oranlar indirim konusu yapıldığı gibi altında kira geliri elde etmiş olanlar beyanname vermek zorunda kalmayacak."

Hatice Kolçak'ın yazısının tamamını alttaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.

https://www.emlakpencerem.com/yazarlar/hatice-kolcak/kira-geliri-beyani-nasil-ve-ne-zaman-verilecek/38665/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..