Hatice Kolçak yazdı: 2017 ’de kimler Kira Geliri Beyanı...

Hatice Kolçak yazdı: 2017 'de kimler Kira Geliri Beyanı vermeyecek?

Emlak Pencerem Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak'dan Kira geliri beyanı vereceklere önemli hatırlatma! 2016'da kira geliri elde edenlerden 2017 'de kimler Kira Geliri Beyanı vermeyecek? işte madde madde o sorunun cevabı.

27 Şubat 2017 - 08:35

2017'de Kira geliri beyanı vereceklere önemli kritik hatırlatma! 2016'da kira geliri elde edenler bu bilgilere dikkat!  2017 'de kimler Kira Geliri Beyanı vermeyecek? madde madde o sorunun yanıtını Hatice Kolçak yazdı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 27 Şubat 2017 - İstanbul

Emlak Pencerem Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, Kira geliri bulunan İş yeri ve konut sahiplerini yakından ilgilendiren yazı dizisinin ikincisinde kimlerin beyanda bulunmayacağını madde madde sıraladı.

2016 yılında ev ve iş yerlerinden kira geliri elde eden yüz binlerce vatandaşı yakından ilgilendiren bilgiler veren Hatice Kolçak, 2017 kira geliri beyanı vermeyecekleri açıkladı.

Kira geliri beyan süresi başlıyor. 2017 yılında 2016'da elde edilen iş yeri ve konut kira gelirlerinin vergileri beyan edilerek, Maliye'ye vergiler ödenecek. 2016 yılında konut veya işyeri kira geliri elde edenler iin süre 1 Mart'ta başlayacak 25 Mart'ta ise beyan verme süresi bitecek.

Kiralardan elde edilen gelirlerle alakalı olarak bu yıl verilecek beyan oldukça önemli. Zira kimlere ödeme çıkacak veya çıkmayacak bu beyanlar sayesinde tespit edilerek, mükelleflere yansıtılmış olacak. Bu çerçevede kimlerin kira geliri beyanı vermeyeceği de merak konusu. 

Bir önceki yazımda ise Kira geliri beyanı nasıl ve ne zaman verilecek? sorusuna yanıt vererek detaylı anlatım yapmıştım. Bu yazıyı okumadıysanız öncelikle üstteki bağlantıyla bu soruların yanıtını öğrenmenizi tavsiye ederim.

Kra geliri beyanı'na ilişkin yazı dizimin ikinci bölümünde bazı istisnai durumlar söz konusu olan her vatandaşın rahat anlaması için 10 madde de kimlerin kira geliri beyanname vermek zorunda olmadıklarını yazdım.

İşte madde madde kimler kira geliri beyanı vermeyecek sorusunun 10 maddede cevabı!

- 2017 'de kimler Kira Geliri Beyanı vermeyecek? (Bağlantıda bugünkü yazımın tamamını

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..