Hatice Kolçak yazdı: "Pay Pay ev alma dönemi başlıyor!"

Gayrimenkul sertifikası alacaklar bu yazıya dikkat! Emlak Pencerem Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak konu hakkında önemli bir yazı kaleme aldı, 'Pay pay satılacak Gayrimenkul Sertifika modeli ile gayrimenkule bütçeniz kadar yatırım yapabilirsiniz.' dedi.

Hatice Kolçak yazdı: "Pay Pay ev alma dönemi başlıyor!"
Editör: Hakan A.
29 Mart 2017 - 08:18

Gayrimenkul sertifikası ile pay pay hisse sahibi olmanın yolu bugün başlayan talep toplama yöntemiyle 3 gün sürecek. Vatandaş dilediği daireye pay pay sahip olabilecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Mart 2017 - İstanbul
 
Gayrimenkul Sertifikası ile konut sektöründe bugün bir ilk yaşanıyor. Pay pay ev sahibi olma  veya yatırım yapılma fırsatı Türkiye'de bir ilk olarak yatırımcıya Gayrimenkul sertifikası ile sunuluyor.

Konut sektöründe yaşanan son ayların en büyük hareketliliği devam ederken, Hükümet tarafından yeni bir enstürüman Türk ve yabancı yatırımcıya kazandırıldı. Konuya ilişkin önemli bir yazı kaleme alan Emlak Pencerem Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, "Gayrimenkul sertifikası ile pay pay ev alma dönemi başlıyor" başlığıyla gündemin önemli konularından birini değerlendirdi.

Kolçak yazısında, "Türkiye’nin ilk Gayrimenkul Sertifikası  ile ev alma dönemi başlıyor.  Gayrimenkule yatırım yapmak isteyen küçük yatırımcı ve inşaat şirketlerine alternatif finans kaynağı sağlaması için geliştirilen yeni model ilk defa uygulanacak. Konu hakkında az çok herkesin bir bilgisi var. Ancak işler pratiğe geçince daha iyi anlaşılmış olacak." dedi.

Hatice Kolçak'ın yazısının tamamını buradan okuyabilirsiniz

YORUMLAR

  • 0 Yorum