Hatice Kolçak yazdı: Yabancıya satışta "sağlam...

Hatice Kolçak yazdı: Yabancıya satışta "sağlam kazıklara" ihtiyaç var

Türkiye'de son yılların en büyük hamleleri yabancılara konut satışı için yapılmaya devam ediyor. Konuya ilişkin Emlak Pencerem Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak önemli bir yazı kaleme aldı.

31 Mart 2017 - 14:43 - Güncelleme: 12 Nisan 2017 - 14:27

Gayrimenkul satışlarının, yeni düzenlemelerle yukarı yönde ivme kazanmaya devam ettiği şu günlerde bir başka gelişme daha yaşanıyor. Türk gayrimenkul sektöründe 2017 sıçrama yılı gibi gözükürken, en son gelişme ise yabancılara konut satışında KDV muafiyeti oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Mart 2017 - İstanbul

Hükümet inşaat sektörüne büyük önem gösteriyor. Yapılan düzenlemeler, gerek vatandaşın gerekse yabancının ev sahibi olmasının önünü açmaya yönelik uygulamalar olarak görülüyor. Gayrimenkul sektör temsilcileri de yaşanan son gelişmelerden oldukça memnun. Düzenlemeler her ne kadar yetersiz gözükse de satışlar her geçen gün artarak devam ediyor. 

Sektörde yaşanan son gelişmeleri ve değişimleri kaleme alan Emlak Pencerem Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak önemli değerlendirmelerde bulundu. Kolçak, "Yabancılara gayrimenkul satışı 2012 yılında çıkarılan mütekabiliyet yasası ile hızlanmıştı. İnşaat şirketleri yabancılara konut satabilmek için yurt dışı fuarlarda boy göstermeye, yabancılara konut satan yerli-yabancı aracı şirketlerde piyasada fazlasıyla karşımıza çıkmaya başlamışlardı." dedi.

HATİCE KOLÇAK'IN KÖŞE YAZISININ TAMAMINA BU LİNKTEN OKUYABİLİRSİNİZ