Hava yollarına ilk destek! Hava yolu yolcu taşımacılığında KDV yüzde 1'e indirildi

Hükümet, koronavirüs ile etkin mücadelesini ekonomik alanlara taşımaya devam ederken, hava yolları yolcu taşımacılığı kapsamında KDV indirimi uygulaması başlatıldı. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de ilan edildi.

Hava yollarına ilk destek! Hava yolu yolcu taşımacılığında KDV yüzde 1'e indirildi
Editör: Hakan A.
22 Mart 2020 - 09:45
Koronavirüs Türkiye mücadelesini reel alanda başta olmak üzere ekonomi alanındada sürdürüyor. Bu kapsamda Havayolu taşımacılığında KDV uygulaması yüzde 1 oranına indirildi. Böylece Haziran ayı sonuna kadar havayolu şirketleri için KDV uygulaması yüzde 1 olarak uygulanacak.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 22 Mart 2020 - İstanbul


Ülke genelinde koronavirüs salgınıyla mücadele her boyutta devam ederken, Ekonomik istikrarın bozulmaması için hükümet önlemler almaya devam ediyor. 

Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 2278)

Konuyla ilgili Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Hava yolu ile yolcu taşımacılığı hizmetlerine, 30/06/2020 tarihine kadar (bu tarih dahil), bu Kararın 1 inci maddesinin beşinci fıkrasının (b) bendinde belirtilen katma değer vergisi oranı uygulanır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum