Haydar Baş 73 yaşında koronavirüsten hayatını kaybetti

Koronavirüs can almaya devam ederken, geçtiğimiz gün hastaneye kaldırılan 1947 doğumlu Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, koronavirüsten hayatını kaybetti.

Haydar Baş 73 yaşında koronavirüsten hayatını kaybetti
Editör: Hakan A.
14 Nisan 2020 - 10:29
Türkiye genelinde vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni ölüm vakalarında artış yaşanıyor. Son olarak ünlü bir isim Covid-19'dan yaşamını yitirdi. BTP Genel Başkanı Haydar Baş kaldırıldığı hastanede vefat etti.

Güncel Haberler  - 14 Nisan 2020 - İstanbul


Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, koronavirüs tedavisi nedeniyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Haydar Baş'ın ailesinden çok sayıda ismin ise koronavirüs tedavisi devam ediyor.

Günün sond akika gelişmesi BTP Başkanı Baş'ın vefat haberi oldu. Yılların siyasetçisi Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanarak hastaneye kaldırılmıştı. Yoğun bakıma alınan Baş, doktorların tüm çabalarına rağmen bu sabah vefat ettiği gelen son dakika haberleri arasında.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş ve ailesinden 8 kişinin 'Kovid-19' testlerinin pozitif çıktığı belirlendi. Memleketi Trabzon'da olan Haydar Baş ve ailesinin, özel hastanede tedavi görüyordu.

Haydar Baş kimdir?

28 Ocak 1947 doğumlu, Trabzonlu olan Haydar Baş, Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü (1970), Bakü Devlet Üniversitesi'nden mezun. Hayatını İslam ve Siyaset ile geçiren Baş 73 yaşındaydı. Koronavirüs salgınına yakalanan Baş, geçtiğimiz günlerde Memleketi Akçaabat'ta hastaneye aldırılarak tedavi altına alınmıştı. Haydar Baş, yaşam mücadelesini 14 Nisan 2020 tarihinde kaybederek vefat etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum