Hazine ve Maliye Bakanlığı için önemli atamalar yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararnamesi kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde pek çok isim için atama gerçekleştirildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı için önemli atamalar yapıldı
Editör: Hakan A.
26 Ekim 2020 - 08:50
Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları kapsamıda Hazine ve Maliye Bakanlığı için pek çok koltuk'ta değişim oldu. Yeni atama kararlarına ilişkin Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı atama kararnamesi Resmi gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 26 Ekim 2020 - İstanbul


Hazine ve Maliye Bakanlığı için son dakika atamalar yapıldı. Pek çok isim ve koltuk için yeni isimler geldi. Konuyla alakalı Resmi gazete'de yer alan atama kararlarına göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda önemli isimler yer değiştirdi. Hukuk'tan, Finans'a pek çok koltuk için yeni isimlerin ataması gerçekleştirildi. Yapılan atamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yürürlüğe girdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğüne Abdullah Bayazıt, Ekonomik Programlar ve Araştırmalar Genel Müdürlüğüne Ahmet Yalçın Yalçınkaya, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığına, bakanlık Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürü Hayrettin Kurt getirildi.Kurt'tan boşalan Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğüne Hakan Güzel, Risk Analizi Genel Müdürlüğüne Soner Korkmaz, Muhasebat Genel Müdürlüğüne Yunus Elitaş, Strateji Geliştirme Başkanlığına Mustafa Koç, Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdür yardımcılıklarına Celalettin Sıvacı Ferhat Aydoğdu ve Ali Mercan Aydın, Muhasebat Genel Müdür yardımcılıklarına Serkan Yüceer ve Ömer İyigün, Vergi Denetim Kurulu başkan yardımcılıklarına Murat Selçuk Taşkıran, Ahmet Yener ve Selçuk Sevinç, Personel Genel Müdür Yardımcılığına ise Bekir Sıddık Adıbelli getirildi.

hazine ve maliye bakanlığı atama kararı


Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde açık bulunan Gelir İdaresi Başkan Yardımcılığı görevine İdris Şenyurt, 1. Hukuk Müşavirliği görevine Neslihan Beşli Göksel, daire başkanlıklarına ise Abdullah Karaboyacı, Ahmet Kurt, İsmail Kılınçarslan ve Murat Üstün isimlerinin atandığı kaydedildi.

ATAMA KARARLARI

–– Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2020/466, 467, 468, 469, 470, 471, 472, 473, 474, 475)

YORUMLAR

  • 0 Yorum