Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan son dakika "kripto para" açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı günün en önemli açıklamasını yaptı. Kripto paralar hakkında çıkan haberler sonrası ilk resmi açıklama geldi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan son dakika "kripto para" açıklaması
Editör: Hakan A.
01 Mart 2021 - 13:16 - Güncelleme: 01 Mart 2021 - 13:18
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan kripto paralar ile alakalı son dakika önemli açıklama geldi. Bakanlık, kripto paralarla ilgili açıklamada bulundu. İşte Bakanlık tarafından kripto paralara dair yapılan açıklamanın ayrıntıları. 

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 1 Mart 2021 - İstanbul


Türkiye ve Dünya'da inanılmaz boyutlara ulaşan kripto paralarla alakalı endişe verici artış ve yaşananlar hakkında yapılan son şikayetlerle birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası'ndan kritik bilgi paylaşımı geldi.

Özellikle 2020 sonuna doğru ciddi bir yatırım kitlesine erişen kripto paralar ve kripto para borsaları ile alakalı önemli bir açıklama geldi. Hazine ve Maliye Bakanı  tarafından yapılan açıklamada, " Kripto paralarla ilgili dünyadaki kaygıları paylaşıyoruz. Konuya ilişkin gelişmeleri, ülkemizdeki durumu takip ediyoruz." denildi.


Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında, "Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum, Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum,  Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında, Merkez Bankası, BDDK, SPK ve diğer kurumlarla işbirliği halinde çalışmalar yürütülmektedir." ifadelerine yer verildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum