Haziran ayında rekor beklentim gerçekleşti! Konut satışları resmen patladı...

TÜİK tarafından Haziran ayına ilişkin açıklanan konut satış rakamlarını değerlendiren Hatice Kolçak, beklentinin gerçekleştiğini söyledi.

Haziran ayında rekor beklentim gerçekleşti! Konut satışları resmen patladı...
Editör: Hakan A.
15 Temmuz 2020 - 09:19
Konut kredisi faiz oranlarında başlayan düşüşler ile birlikte salgın döneminde dahi rekor satışlar gelmeye devam ediyor. Haziran ayı önemli bir aydı. Konut kredi faiz oranlarında yaşanan büyük düşüşler ile birlikte bir anda hareketlenen konut satışlarında beklenen oldu! Tarihin en yüksek satış rakamları Haziran ayında gerçekleşti.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 15 Temmuz 2020 - İstanbul


Sıfır ve ikinci elde yaşanan büyük satış rakamları emlak ve inşaat sektöründe hareketliliğin süreceğinin işareti. TÜİK Haziran 2020 konut satış istatistikleri bunun en büyük göstergesi. Sektörde canlanma sürerken, konut satış rakamlarında yaşanan patlama sektörü umutlandırdı.

Piyasalarda yüksek rakamlar bekleniyordu. Beklenen oldu. Konut satış rakamları 2020 Haziran ayında pik yaparak rekor seviyelere ulaştı.


EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, konut kredileri, TÜİK konut satış rakamları için yaptığı değerlendirmeyi buradan ve youtube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ın anlatımıyla konut satış rakamlarına dair son videosunu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Videoyu izleyebilmek için tıklayın.

Hatice Kolçak'ın kişisel YouTube kanalına abone olmak ve diğer videolarını izlemek için tıklayın.


YORUMLAR

  • 0 Yorum