HBB ULAŞIMDA İLK 5'E GİRMEYİ HEDEFLİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi ulaşım alanında yapılan ankette toplu taşıma hizmeti ile 51,8 puanla Türkiye'de 18. oldu.

HBB ULAŞIMDA İLK 5'E GİRMEYİ HEDEFLİYOR
Editor: Hatice Kolçak
03 Aralık 2019 - 11:12

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 10 bin 740 kişinin katıldığı "Büyükşehirler Toplu Ulaşım Performans Ligi Araştırması"nda Türkiye genelinde 18. sıraya yerleşti.

HBB, kısa zaman içerisinde dönüşüm projelerinin tamamlanması ile sıralamada ilk 5'e girmeyi amaçlıyor.

Emlak Pencerem - 3 Aralık 2019


Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), ulaşım konusunda da Hatay’ı geleceğe taşımak adına emin adımlarla hizmet çıtasını günden güne yükseltiyor.

Areda Survey Araştırma Şirketi tarafından "Büyükşehirler Toplu Ulaşım Performans Ligi Araştırması" ile 30 büyükşehirde 10 bin 740 kişinin katılımıyla bir anket gerçekleştirildi.

13-30 Ekim tarihlerinde yapılan ankette katılımcılara konfor, bilgilendirme, erişilebilirlik, zamanlama, ücret, güvenlik, personel, çevresel faktörler, geri bildirim ve uygunluk başlıklarında 10 soru soruldu. Yapılan değerlendirmede Hatay Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma hizmeti, 51,8 puanla Türkiye genelinde 18. sırada yer aldı.

Büyükşehir unvanına yeni erişen Hatay Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım hizmetlerini daha kaliteli hale getirmek için çalışmalarına her geçen gün yenisini ekliyor. HBB, kısa zaman içerisinde il genelinde yürütülen dönüşüm projelerinin tamamlanması ile sıralamada ilk 5'e girmeyi hedefliyor.