Reklamı Geç
HDP’ye terör operasyonu! Gözaltına alınan 11 vekilinisimleri

HDP'ye terör operasyonu! Gözaltına alınan 11 vekilinisimleri

4 Kasım sabahına HDP'ye düzenlenen terör operasyonu ile uyanan Türkiye güne başlarken gözaltına alınan vekillerin ismini merak ediyor. İşte başlatılan terör operasyonunda gözaltına alınan vekiller.

04 Kasım 2016 - 06:52 - Güncelleme: 04 Kasım 2016 - 10:03

Gece yarısında başlatılan terör operasyonu kapsamında 11 HDP vekil terör soruşturması kapsamında gözaltına alındı. 

Ve terör destekçisi HDP için düğmeye basıldı, operasyon başlatıldı. 11 vekil gözaltına alındı.

Başta Diyarbakır olmak üzere, Hakkari, Van, Şırnak ve Bingöl Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından gece yarısı itibariyle düğmeye basıldığı öğrenildi.

Savcılıklar tarafından belirtilen illerde yürütülen terör soruşturması kapsamında HDP'li milletvekillerine yönelik gözaltı operasyonlarına başlandı. Teöre yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle, her defasında sırtımızı teröre dayadık söylemlerini dillerden düşürmeyen HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş Diyarbakır’da, Figen Yüksekdağ ise Ankara’da gözaltına alındıkları bildirildi.

Diğer taraftan yürütülen terör operasyonu hakkında son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. İçişleri Bakanlığı son dakika yaptığı açıklamasında, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Van ve Bingöl Cumhuriyet Savcılıklarınca yürütülen terör soruşturması kapsamında ilgili kolluk birimlerine verdiği talimatlar doğrultusunda 11 milletvekilinin adli mercilere götürülmek üzere yakalama işleminin gerçekleştirildiği konusunda açıklamada bulundu.

Adliyeye sevk edilen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Deirtaş için Savcılık tutuklama istedi!

DEMİRTAŞ İFADE VERDİ, SAVCI TUTUKLAMA İSTEDİ

Diyarbakır’da, dün Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında evinden gözaltına alınan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bu sabah avukatı ile birlikte adliyeye çıkarıldı. Avukatı Demirtaş'ın adliyede isnat edilen suçlara dair savcının sorularına yanıt vermek istemediğini, sadece kısa bir beyanatta bulunacağını söylediğini sosyal bildirdi. Savcının Demirtaş için tutuklama talebinde bulunduğu öğrenildi.  

Demirtaş, tutuklanması istemiyle Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

YÜKSEKDAĞ ADLİYEDE

Aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan partinin diğer Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın da Ankara’dan Diyarbakır’a getirildiği öğrenildi. Aynı soruşturma kapsamında bulunan haklarında Diyarbakır’da soruşturma açılan 6 milletvekilinin ifadeleri alındıktan sonra mı karar verileceği, yoksa ayrı ayrı mı karar verileceği öğrenilemedi.

Ankara'dan Diyarbakır'a getirilen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Diyarbakır Adliyesi’nde savcıya ifade veriyor

İşte o vekillerin isimleri

Gözaltına alınan HDP'li diğer milletvekillerinin isimleri şunlar:

İstanbul milletvekili Selahattin Demirtaş

Van Milletvekili Figen Yüksekdağ

Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder

Şırnak milletvekilleri Leyla Birlik ve Ferhat Encü

Diyarbakır milletvekilleri İdris Baluken, Ziya Pir ve Nursel Aydoğan

Mardin milletvekili Gülser Yıldırım

Hakkari milletvekili Abdullah Zeydan

Günün ilerleyen saatlerinde yeni gözaltıların olup olmayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..