Reklamı Geç
Her yerde aranan FETÖ’cü TİB çalışanı sahte kimlikle...

Her yerde aranan FETÖ'cü TİB çalışanı sahte kimlikle yakalandı

TÜBİTAK ve TİB operasyonu kapsamında her yerde aranan FETÖ'cü 40 yaşında olan C.K., İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde üzerinde sahte kimlikle yakalandı.

17 Kasım 2016 - 07:50

FETÖ operasyonları kapsamında aranan şüpheli sahte kimlikle dolaşırken yakalandığı kaydedildi. FETÖ'nün dinleme ayağındaki önemli kripto isimlerinden biri daha yakalandı. Üzerinde sahte kimlikle yakalanan şahıs Ankara'ya yollandı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda (TİB) yerleşik hain FETÖ'cülerin yakalanmalarına yönelik operasyonlar devam ederken, her yerde aranan şahıs İzmir'de sahte kimlikle yakayı ele verdi. 

FETÖ'bün Türkiye'nin en önemli iki kurumu olan TÜBİTAK ve TİB çalışanlarına yönelik düzenlenen FETÖ/PDY soruşturmaları dahilinde, yasadışı dinlemeyle ilgili aranan 40 yaşındaki C.K., İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde sahte kimlikle yakayı ele verdiği gelen haberler arasında.

Konuya ilişkin elde edilen ilk bilgilere göre, İzmir iline bağlı Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, TÜBİTAK ve TİB çalışanlarına 19 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında, FETÖ/PDY için yasadışı dinleme yapılmasıyla ilgili aranan C.K.'nin, Ödemiş'in Ortaköy Mahallasi'nde olduğunu tespit edilmesi sonrasında, şüpheli şahısın yakalanması amacıyla düğmeye basıldı. Operasyon hazırlıklarını tamamlayan özel ekip bugün saat 14.00'te düzenlenen operasyonla C.K. yakalandı. Yakalanan şüphelinin üzerinden 34 yaşındaki T.Y. adına düzenlenmiş sahte kimlik çıkan C.K., emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara'ya gönderildiği ifade edildi.

Polis ekiplerinin başarılı operasyonu ile ele geçirilen FETÖ'nün TİB ve TÜBİTAK ayaklarında dinleme ekibinin şüphelisi şahsın kaçışı esnasında ilk olarak Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde saklandığı, sonra Ödemiş'e geldiği ve Çeşme üzerinden yurt dışına çıkmak için çalıştığı belirtildi.  C.K.'nin TİB'de Başbakanlık sektörel izleme değerlendirme raportörü iken ihraç edildiği biliniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..