Hisar Esenyurt fabrikası icradan Ziraat Bankasına geçti

Banka borçları nedeniyle Türkiye'nin mutfak gereçleri alanındaki dev firması Hisar, Ziraat Bankasına geçti.

Hisar Esenyurt fabrikası icradan Ziraat Bankasına geçti
Editör: Hakan A.
09 Mart 2021 - 08:12
Türkiye'deki en önemli mutfak gereçleri markaları arasında yer alan Hisar, fabrikasını borçları nedeniyle Ziraat bankası'na devretti. Şirketin sahibi ise şimdi temiz bir sayfa ile Çerkezköy'de yeni fabrika açacak. İcra yoluyla satışa sunulan Hisar Esenyurt fabrikası Ziraat Bankasına kaldı.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 9 Mart 2021 - İstanbul


Son günlerin önemli konularından biri olan Hişsar markasının borçları nedeniyle devredilmesi oldu. Şirketin ihracata başladığı, zincir mağazalara ulaştığı İstanbul Esenyurt üretim fabrikasının devri Ziraat Bankası tarafından devralındı. Hisar markası Ziraat Bankası'na devredilmiş oldu. İcra kanalıyla satılmak istenen Hisar Esenyurt üretim üssü resmen Ziraat Bankasına kalmış oldu.

İstanbul'da Esenyurt ilçesinde kurulu fabrikasını banka borçları nedeniyle teminat göstermişti. Ziraat Bankası, borçların tahsil edilememesinden ötürü icra yoluyla Hisar Esenyurt fabrikasını satışa çıkarmıştı. Hisar Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Erdoğan, “Esenyurt’ta 25 bin metrekare alana sahip fabrikamızı borcumuza karşılık el sıkışarak bankaya bıraktık” ifadelerini kullanarak fabrika binasının devredildiğini açıklamdı.


ÜRETİM YENİ KURULACAK FABRİKADA DEVAM EDECEK

Esenyurt Hisar fabrikasının devri sonrasında şirketin patronu yeni fabrikanın Çerkezköy'de kurulacağını açıkladı. Üretimini aynı şekilde sürdürmek isteyen dev şirket Hisar, Çerkezköy'ü üs olarak kullnacak ve ürünlerin üretimini yeni fabrikasından çıkaracak.

MAĞAZALIĞI BECEREMEDİK!

 Başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerin AVM ve caddelerinde mağaza açan şirket, şimdi hepsini teker teker kapatıyor. İsmail Erdoğan mağazalaşmaya yönelik yaptıkları hamle hakkında “Mağazalaşmaya 5-6 yılımızı harcadık. Ancak ciddi zarar ettik. Hem üretici olup hem de perakende sektöründe mücadele vermek kolay bir iş değil. Perakende apayrı bir iş. Biz bu kısmı çok beceremedik” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum