Reklamı Geç
Hollandalı Booking.com faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı

Hollandalı Booking.com faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı

Online tatil rezervasyonu sitesi dünyaca ünlü Hollandalı Booking.com için Türkiye'den flaş karar. TÜRSAB tarafından verilen son dakika kararı kapsamında Booking'in Türkiye’deki tüm faaliyetlerine tedbiren durdurulması kararlaştırıldı.

29 Mart 2017 - 17:44

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Dünyanın önde gelen online turizm rezervasyonu sitesi Booking.com için faaliyetlerini durdurma kararı verdiği kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Mart 2017 - İstanbul

Dünyanın önde gelen online rezervasyon sitesi Booking ile alakalı verilen TÜRSAB kararına ilişkin ayrıntılar netleşmeye başladı. Hollandalı online rezervasyon sitesi Booking.com’un Türkiye’de yürüttüğü faaliyetleri tedbiren durdurulması yönündeki kararı İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2015/1174 E. sayılı dosyası ile açılan davanın 29.03.2017 tarihli duruşmasında verildiği kaydedildi.

Kararda bahsi geçen Hollandalı online internet sitesi Booking.com ile alakalı olarak, Türkiye'de yerleşik otel, konaklama tesislerinin pazarlanması ve pazarlanmasına aracılık edilmesi yönündeki faaliyetin durdurulmasına, bu konuda Bilgi Teknolojileri Kurumu'na yazı yazılması yönündeki kararı gündeme bomba gibi düştü. 

Alınan karar kapsamında, son günlerde Hollanda ile yaşanan büyük krizin etkisinin olup olmadığı henüz bilinmiyor. Hollanda, geçtiğimiz haftalara damga vuran yaptırımlarla Türk Bakan ve siyasetçilerin ülkeye girişine izin vermemiş, giriş yapan Bakan Kaya'ya tarihte eşi benzeri olmayan skandal müdahalede bulunmuştu. Yaşanan olaylar halen sıcaklığını korurken, bugün gündeme düşen Hollanda şirketi Booking.com ile alakalı verilen karar sonrası gözler ilgili bakanlıklara çevrildi.

Daha önce de Booking'e ceza kesilmişti!

TÜRSAB Rekabet Kurumu'na daha önce de yaptığı başvuruda, Booking.com BV şirketinin rekabete aykırı gerçekleştirdiği eylemlerinden ötürü “Rekabet Kurumu"nca 2 milyon 543 bin 992,85 TL idari para cezası kesilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..