HSK, 2020 yılı derecelere yükselen adli yargı mensuplarının isimlerini açıkladı!

2020 yılı derecelere yükselen adli yargı Hakim, Cumhuriyet Başsavcı ve Savcıları ile İdari Hakimlerinin adları HSK tarafından açıklandı. İşte tam isim listesi...

HSK, 2020 yılı derecelere yükselen adli yargı mensuplarının isimlerini açıkladı!
Editör: Hakan A.
29 Ocak 2020 - 01:04

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığı tarafından 2020 yılı Adli Yargı Hakim Sınıfı, Savcı sınıfı ve  derecelerine göre terfi süresini tamamlayanların listesi yayımlandı. İşte isim isim HSK tarafından açıklanan Hakim, Savcı ve adli yargı personelleri...

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 29 Ocak 2020 - İstanbul


Hâkimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) Ait Kararlar kapsamında, Birinci dereceye yükselmiş olup 31.12.2019 tarihi itibariyle birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak olan adli yargı Hakim, Cumhuriyet Başsavcı ve Savcıları ile idari yargı Hakimlerinin adlarınını belirtir liste ekli linkte Resmi Gazete'nin 29 Ocak 2020 tarihli ekinde gösterilmiştir.

Aralık 2019 döneminde birinci dereceye yükselme incelemesine girecek olanlar listeye dahil edilmemiştir.Birinci dereceye yükseldikleri ve sürelerini bitirdikleri halde bu listede adlarını göremeyenler yayın tarihinden itibaren otuz gün içinde HSK'ya yazılı başvurmak sureti ile durumlarının incelenmesini isteyebilirler.

2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanununun 21 inci maddesine göre 2 yıllık yükselme sürelerini aldıkları aylıkta Aralık 2019 dönemi sonuna kadar bitiren adli yargı Hakim, Cumhuriyet Başsavcı ve Savcıları ile İdari Hakimlerinin adlarını belirtir listeler 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanununun 22 nci maddesi gereğince ekte gösterilmiştir.

Derecelendirilen Hakim, Cumhuriyet Başsavcı ve Savcıları ile İdari Hakimlerinin adlarını Resmi Gazete'nin 31023 sayılı ekinde görmek için buraya tıklayın.


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!


EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın


Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum