HSK binlerce Hakim ve Savcı için yükseltilme kararı verdi

HSK binlerce Hakim ve Savcı için yükseltilme kararı verdi

HSK tarafından Türkiye genelinde binlerce yükseltilmelerine karar verilen adli yargı hakim, Cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimleri açıklandı. İşte isim isim yükseltilmelerine karar verilen Hakimler ve savcılar...

Editor: Hakan A.
03 Aralık 2019 - 08:16

Ülke genelinde çalışan binlerce hakim için görev yeri değişikliği ile atamalar yapıldı. İşte görev yerleri değiştirilen ve yeni atanan Hakimlerin listesi.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 3 Aralık 2019 - İstanbul


Türkiye genelinde görevleri devam eden pek çok Hakim için HSK'dan karar çıktı. Görev yeri değiştirilen ve yeni atanan hakimlerin listesi yayımlandı.

Binlerce Hakim için görev yeri değişikliği kararı bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Konuyla ilgili Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, "2019 Ağustos dönemi sonuna kadar sürelerini bitirip, Hakimler ve Savcılar Kurulunca yükseltilmelerine karar verilen adli yargı hakim, Cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerine ait defterler 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kurulunun 29 uncu maddesi gereğince ekli listede gösterilmiştir." ifadelerine yer verildi.

İşte yükseltilmelerine karar verilen adli yargı hakim, Cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerin tam listesi.