HSK'da toplam 365 hakim ve savcı değişikliği

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından yeni yayınlanan kararnamede toplamda 365 hakim ve savcı için görev değişikliği gerçekleştirildi.

HSK'da toplam 365 hakim ve savcı değişikliği
Editör: Hakan A.
29 Aralık 2020 - 09:42
Türkiye'nin önemli adliyelerinde görev alan çok sayıda hakim ve savcı için görev değişiklikleri gerçekleştirildi. Adalet Bakanlığı tarafından bu sabah yayınlanan yeni kararnamesinde çok sayıda idari hakim ve savcı için yeni görev değişiklikleri yayınlandı. 

Emlak Pencerem - Güncel Haberler  - 29 Aralık 2020 - İstanbul


Türkiye'nin genelini kapsayan pek çok adliyede çalışan Hakim ve Savcılık görev değişiklikleri yapılarak resmi gazete'de yayınlandı.

Adalet Bakanlığı'nın yeni kararnamesinde ise bugün itibariyle geçerli olmak üzere, 324 adli yargı ile 61 idari yargı hakim ve savcılarının HSK tarafından yapılan görev değişiklikleri böylece belirlenmiş oldu.

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığından; Adli yargı haim ve Cumhuriyet Savcılarının 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu gereğince atamalarına ilişkin Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesinin 24/12/2020 tarihli ve 1160 sayılı atama karararı aşağıda ve burada yer alan atama isim listelerinde gösterildiği gibi yapılmıştır.

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığı 29 aralık yeni savcı ve hakim atamaları
Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığı hakim savcı atamaları
Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığı 2021 atamaları


24 ARALIK'TA YENİ ATAMALAR GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİ

HSK Birinci Dairesi'nin, 24 Aralık'taki adli ve idari yargıdaki hakim ve savcıları kapsayan mazeret kararnamesi sonucu Yargıtay üyeliğine seçilen İrfan Fidan'ın yerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Adalet Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz, Yargıtay üyeliğine seçilen Yüksel Kocaman'dan boşalan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığına ise Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Gökhan Karaköse getirilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum