HSK'dan adli yargı Hakimi, Cumhuriyet başsavcı ve savcılara ilişkin yükseltme kararı

2019 yılı yükseltilme kararı kapsamında HSK'dan çok sayıda adli yargı hakim, Cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin yükseltilmesi kararlaştırıldı. İşte isim isim yükseltilenlerin listesi.

HSK'dan adli yargı Hakimi, Cumhuriyet başsavcı ve savcılara ilişkin yükseltme kararı
Editör: Hakan A.
14 Mart 2019 - 07:10

HSK tarafından 2018 aralık ayı dönemine ilişkin sürtelerini dolduran adli yargı hakim, Cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimleri ile alakalı yükseltilmelerine karar verilen isimler açıklandı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 14 Mart 2019 - İstanbul


Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanlığından; 2018 Aralık dönemi sonuna kadar sürelerini bitirip, Hakimler ve Savcılar Kurulunca yükseltilmelerine karar verilen adli yargı hakim, Cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerine ait defterler 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanununun 29 uncu maddesi gereğince ekte gösterilmiştir.

İlgili karar gereğince yükseltilmelerine karar verilen adli yargı hakim, Cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerine ilişkin isim listesi bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi. İşte yükseltilen adli yargı hakim, Cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerin isim listesi.

İsim listesinin tümünü görmek için tıklayın.

Diğer taraftan HSK tarafından bu sabah yayımlanan Türk Yargı Etiği Bildirgesine ilişkin ayrıntıları görmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum