HSYK Genel Kurul’unda alınan kararlar Resmi Gazete’de

HSYK Genel Kurul'unda alınan kararlar Resmi Gazete'de

Hakim ve Savcılara dair alınan yeni karar yayımlandı. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulunun 29/11/2016 Tarihli ve 2016/434 Sayılı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

30 Kasım 2016 - 07:17

Binlerce hakim ve savcı için alınan karar kapsaında önemli bir karar daha Resmi Gazete'de yayımlandı.

 Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulunun 29/11/2016 Tarihli ve 2016/434 Sayılı Kararına ilişkin detaylar ResmiGazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Kasım 2016 - İstanbul

OHAL kararnamesi kapsamında Hakim ve Savcıları kapsayan kararda, Devlete yönelik  meslekten çıkarılmalarına yönelik verilen kararlar değerlendirildi.

Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara, üyeliği, mensubiyeti bunlarla irtibatlı olduğu değerlendirilenlerin meslekten veya kamu görevinden çıkarılmalarına karar verileceğinin hüküm altına alındığı, buna göre, KHK'nın 3'üncü ve 4'üncü maddelerinde öngörülen karşılığında uygulanan yaptırımlardan farklı olarak terör örgütleri ile Milli Güvenliğe karşı faaliyette bulunduğu kabul edilen diğer yapıların kamu kurum ve kuruluşlarındaki varlığını ortadan kaldırmayı amaçlayan kişilere yönelik yeni kaararlar uygulamaya konuldu. HSYK kararında bir çok isime yer verildi.

Hakim ve Savcı olarak görev yapan o isimler ve      haklarında verilen kararlara ilişkin bilgilerin detayları Resmi Gazete'nin ekli kararında yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu.

Kararın tamamını ve isim listesini buradan indirebilirisiniz.

KARAR İÇİN BURAYA BAKINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..