Reklamı Geç
Huzurlu Marmara Güneşli projesinde çalışmalar başladı

Huzurlu Marmara Güneşli projesinde çalışmalar başladı

Bir kenstel dönüşüm projesi olarak İstanbul'un gelişen bölgesi Güneşli'de hayata geçirilecek "Huzurlu Marmara Güneşli" projesi kapsamında yıkım işlerine başlandı.

22 Mart 2017 - 10:56

Huzurlu İnşaat 2017 yatırımlarına devam ediyor. Şirket, Avrupa Yakası’nda geliştirdiği nitelikli projelerine bir yenisini daha Güneşli bölgesinde hayata geçireceği kentsel dönüşüm projesiyle ekliyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Mart 2017 - İstanbul

Huzurlu İnşaat, Huzurlu Marmara Güneşli ile bölgede yeni bir kentsel dönüşüm projesine imza atmaya hazırlanıyor.

İstanbul Güneşli’de kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilecek Huzurlu Marmara Güneşli için proje alanında yıkım çalışmalarının başladığı kaydedildi. Bağcılar Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın girişimleriyle gerçekleştirilen yıkımın ardından, Huzurlu İnşaat bölgeye toplamda 292 konut inşa edecek.

Dönüşüm seferberliğinin başladığı Güneşli bölgesinin çehresini değiştirecek projenin yıkım törenine; Bağcılar Kaymakamı Orhan Çiftçi, Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Huzurlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Bıyıklı, bölge kurum yetkilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplamda 292 dairenin yer alacağı yeni yaşam alanı, 56 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde yükselecek.

LOKMAN ÇAĞIRICI; “ DÖNÜŞÜM PROJELERİYLE İLÇEMİZİ YENİLEYECEĞİZ”

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla niteliksiz yapıların bir an önce kaliteli ve estetik yapılarla yenilenmesi gerektiğini belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı; “ Site sakinlerimiz kendi aralarında uzlaşırlarsa yeni dönüşümlerin önünü açmış oluruz. Biz belediye olarak gerekli her türlü desteği vermeye hazırız. İlçemize sağlıklı, modern yapılar kazandırmalıyız. Mevcut evinizin değeri dönüşüme girdiği zaman 3-4 kat değer kazanacak. Huzurlu Marmara Güneşli projesi de bunlardan birisidir” dedi.

BAYRAM BIYIKLI; “BÖLGEYE MODERN SİTELER İNŞA EDECEĞİZ”

Yeni yatırımlarla ekonomiye katma değer oluşturmaya devam edeceklerini belirten Huzurlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Bıyıklı; “Özellikle İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Biz de Huzurlu Marmara Güneşli projemizle bu dönüşüm seferberliğine destek veriyoruz. Şehirlerimizi çevreyle uyumlu biçimde modern hale getirmek ve çevreye duyarlı yerleşimler oluşturmak için Güneşli’de dönüşüm seferberliğini başlatan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde, özellikle İstanbul’da riskli yapıların acilen sağlıklı ve güvenli yaşam alanlarına dönüştürülmesi adına Kentsel dönüşüme hız veren hükümetimize de şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah kısa zamanda planlı yapılaşmayla burada modern siteler tesis edeceğiz.

Toplamda 4 blok halinde hayata geçireceğimiz projede 2+1 ve 3+1 daire tipleri olacak. 1550 metrekarelik kısmını da ticari alan için kullanacağız. Burada geniş peyzaj alanına sahip, yüzme havuzu ve kapalı otoparkıyla bölgeye değer kazandıran bir proje inşa edeceğiz.’’ dedi.

Yıkımın ardından inşa çalışmalarının başlatılacağı Huzurlu Marmara Güneşli projesi 2018’in son çeyreğinde teslim edilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..