Reklamı Geç
İBB’den İstanbul Gaziosmanpaşa’ya dev meydan ve metro geliyor

İBB'den İstanbul Gaziosmanpaşa'ya dev meydan ve metro geliyor

İBB tarafından Gaziosmanpaşa'da yapımına başlanan 45 Bin metrekarelik dev meydanın temelleri Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katıldığı bir törenle atıldı. Gaziosmanpaşa yeni meydan ve metrolara kavuşuyor.

24 Mart 2017 - 08:39

İstanbul'da yeni meydan ve metro ağlarının yapımını hızlandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziosmanpaşa'da yapımına başlanan dev meydan için temel atma töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 24 Mart 2017 - İstanbul

Gaziosmanpaşa Meydanı Temel Atma Töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta'nın katıldığı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Gaziosmanpaşa’da 4 meydanı birbirine bağlayacak toplamda 45 bin 500 metrekarelik dev bir meydan için düğmeye bastı temeller atıldı. Atatürk Büstü Meydanı, Hükümet Konağı Meydanı, Kültür Merkezi Belediye Meydanı ve Cami Meydanı, İBB’nin hayata geçireceği 6 milyon 665 bin liralık projeyle birleştirilecek.

Gaziosmanpaşa meydanı temel atma töreninde konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'da 13 yılda toplam olarak 98 milyar lira yatırım gerçekleştirdiklerini, 2017'de ise 16,5 milyar lira yatırım yapacaklarının altını çizdi. 

Başkan Topbaş İBB'nin devlet ve başka bir kuruluşa 1 lira borcu olmadığını, yatırım ve hizmetlerin hız kesmeden devam ettiğini hatırlattığı açıklamasında, “Gaziosmanpaşa’ya da bugüne kadar 1 milyar 700 milyon lira yatırım yaptık. Arkası gelecek. İstanbul’un altını metro ağlarıyla örmekteyiz. En fazla yarım saat yürüyerek her yere hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşabileceksiniz. İnşallah 2018 yılında Kabataş-Mahmutbey Metrosu açılınca buradan Kabataş’a, Üsküdar’a Sarıyer’e, istediğiniz noktaya metroyla gidebileceksiniz” dedi.

3. Havalimanı'na uzanacak bir metro hattı planlıyoruz!

Topbaş yeni metro hattı müjdesini verirken, “Sayın Cumhurbaşkanımızın yerel yönetimlerde başlattığı hizmet anlayışıyla çalışıyoruz. İnşallah Vezneciler’den 3. Havalimanı’na uzanacak ve Gaziosmanpaşa’dan da geçecek yeni bir metro hattının da projesini yapıyoruz. Bunun ilk etabını İBB olarak biz bu dönem temelini atacağız. 3. Havalimanına uzanan ikinci kısmını da Ulaştırma Bakanlığımız yapacak.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..