İBB'den 'projeler devam edecek' açıklaması

Megaşehir İstanbul'un dev projeleri arasında yer alan süt dağıtımı, metro projeleri, kreş yapımı, yeşil alanların yapımı gibi projeler İBB tarafından kaldığı yerden sürdürülecek.

İBB'den 'projeler devam edecek' açıklaması
Editör: Hakan A.
17 Ocak 2020 - 09:05

İstanbul'da devam edecek bazı projeler ile alakalı bilgi veren İB Sözcüsü Ongun, projeler kaldığı yerden devam edecek dedi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri  - 17 Ocak 2020 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) proje ve hizmetlerine devam edeceğini açıkladı.

Söz konusu açıklama İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan geldi. Ongun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, "tüm engellemelere rağmen projeler devam edecek" dedi.İBB Sözcüsü Ongun, twitter hesabından yaptığı açıklamalarında, "İBB ve iştirak şirketlerinin halkın vergilerinden milyonlar ödeyip satın aldığı yerlerin Meclis kararıyla “yeşil alana” çevrilmesi tamamen siyasi manevradır. Amaç, İmamoğlu yönetiminin hizmet için kullanacağı kaynakları azaltmaktır. İBB’nin uğratıldığı zararın boyutu şu şekilde; Adalar’da 277 tescilli fayton plakasının 300’er bin’den, fayton başına 6 atın da 4’er bin’den İBB’ce satın alınması ve ulaşımın elektrikli araçla yapılması UKOME’de kararlaştırılmıştır. Atlar veteriner kontrolünde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın doğal yaşam alanlarına bırakılacak.

CHP ve İYİ Parti’nin İBB Meclisi’nde “Cemevlerinin ibadethane statüsünün tanınarak ibadethanelerin İBB’den aldığı hizmetlerden yararlanması” teklifi, AK Partili komisyon üyeleri tarafından uygun bulunmadı.

İBB; tüm engellemelere, kaynaklarının kısılmasına, kredilere ve projelere destek verilmemesine rağmen


YORUMLAR

  • 0 Yorum