İBB’den son dakika "Aşiyan Parkı" açıklaması

İBB'den son dakika "Aşiyan Parkı" açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Rumeli Hisarüstü ile Aşiyan Parkı arasında yapılacak füniküler hattı projesi kapsamında ağaç kesilecek haberlerine et yanıt geldi. İBB ağaç kesilmeyecek dedi.

24 Temmuz 2017 - 09:34

İstanbul'un yeni füniküler projesi için çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi'nden ağaç kesilmeyecek açıklaması geldi. Yapımına başlanılan Rumeli Hisarüstü ile Aşiyan Parkı arasında yapılacak füniküler hattı projesi için çalışmalar hızla sürerken, İBB'den ağaç kesilmeyecek açıklaması yapıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 23 Temmuz 2017 - İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Aşiyan Parkı için ağaçlar kesilecek iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

İsanbul'da Rumeli Hisarüstü’nde Boğaziçi Üniversitesi’nin ana giriş kapısından başlayacak ve Bebek'deki Aşiyan Parkı’na kadar uzanacak olan yeni füniküler hattı projesi için çalışmalar hızlandırılırken, deniz kenarında yer alan bazı ağaçların kırmızı boyalarla numaralandırılarak işaretlenmesi sonrasında özellikle sosyal medyada ağaçlar kesilecekhaberleri üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi.

İBB tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Aşiyan parkından geçecek olan finüküler hattında proje çalışmaları yapılıyor. Çalışmalarda ağaç kesilmeyecek.Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu ile Çevre Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü orman mühendislerinin bilgisi dahilinde bazı ağaçlar aynı bölgede taşınacak şekilde planlanıyor.Şantiye bittikten donra yeniden düzenlenecek eski haline getirilecek. Ağaçların kesilmesi söz konusu değildir." denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..