İBB'den Tuzla'ya yeni İstihdam Ofisi

İstanbul'da İstihdam Ofisleri sayısını arttırmak isteyen Büyükşehir Belediyesi, gençlere yol gösterecek Tuzla ofisini törenle hizmete açtı.

İBB'den Tuzla'ya yeni İstihdam Ofisi
Editör: Hakan A.
12 Kasım 2020 - 16:26
İBB, gençlere ışık tutacak yeni istihdam ofisleri ile her kesime ulaşmaya çalışacak. İstanbul'da Tuzla ilçesinde yeni istihdam ofisi hizmet vermeye başladı. Açılışı gerçekleştirilen Tuzla İstihdam Ofisi, gençlere yeni, iş imkanları tanıyacak.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 12 Kasım 2020 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Bölgesel İstihdam Ofisleri'nin 8’ncisini Tuzla’daki İSMEK binasında Başkan Ekrem İmamoğlu'nun katılımı ile törenle hizmete açtı. 

Açılışta açıklamalarda bulunan Başkan İmamoğlu, ' Bugün 8’nciyi açıyoruz ama bugüne kadar ortalama 3 ofisin hizmet ettiği bir dönemde, 10 bini aşan sayıda insanımıza iş bulduk, ekmek kapısı ürettik. Hatta daha ileri gidiyorum; yöneticiler çıktı iş bulduğumuz yetenekli insanlarımız arasından. Bölgesel İstihdam Ofisi’ne başvurusunu yaptığında, Ben, iş istiyorum dediğinde, bir; nasıl iş arayacağıyla ilgili bilgi ve deneyim sahibi olacak. İki; nasıl bir CV dolduracağına, nasıl bir iş görüşmesi yapacağına dair bilgi sahibi olacak. Bir nevi, bir eğitim alacak. Ardından; buradaki uzman arkadaşlarımız, onların ihtiyaçlarını tespit edecekler. Eğer bir mesleğe yakınlığı, yeteneği var ise ya da belli bir eğitim almış ama henüz o anlamda iş imkanı elde edecek seviyede kendi sıfatlarını tanımlayamamış ise yine Bölgesel İstihdam Ofisi’mizin yönlendirmesiyle, ihtiyaç duyulan alanda İSMEK’te kurslar açarak, pırıl pırıl gençlerimize, kadınlara, erkeklere burada iş imkanı yaratacaklar' ifadelerini kullandı.

istanbul tuzla bölgesel istihdam ofisi

İmamoğlu, ülkemizdeki 4 gençten 1’inin yeterli eğitimi alamadığı ve meslek sahibi olamadığı bilgisini paylaştı. Bu, büyük bir oran diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

'Genç nüfusla övüneceğiz, genç nüfusumuz var diye gurur duyacağız, -doğru; övünmek lazım, gurur duymak lazım- ama çocuklarımızı, gençlerimizi, bilinçli bir şekilde hayata kazandıramazsak, ne yazık ki bu anlamda sorunlu bir toplum var etmiş oluruz. Hatta ve hatta, gençlerimizin bu ülkede durmadığı, fırsat bulduğunda bu ülkeyi ve şehrimizi terk ettiği bir topluma dönüşürüz. Halbuki böylesi güzel bir ülke, böylesi nimetleri bol, enerjisi yüksek topraklar, dünyada yok denecek kadar az.' diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum