İBB'nin desteklediği Turizm ve Seyahat Fuarı (2019 EMITT) kapılarını açıyor

İBB tarafından desteklenen 3 Şubat tarihine kadar sürecek olan 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) başlıyor.

İBB'nin desteklediği Turizm ve Seyahat Fuarı (2019 EMITT) kapılarını açıyor
Editor: Gökay Demirezen
31 Ocak 2019 - 07:16

Dünyanın en büyük fuarları arasında gösterilen 2019 EMITT Turizm fuarı kapsamında tüm hazırlıklar tamamlanırken, dev fuar 3 Şubat tarihine kadar açık kalacak. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 31 Ocak 2019 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından desteklenen 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) yarın başlıyor. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuara 100’den fazla ülkeden 700’ü aşkın davetli tur operatörü katılacak. 

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) yarın başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle düzenlenen fuar, 31 Ocak- 3 Şubat tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

100’DEN FAZLA ÜLKEDEN 700’Ü AŞKIN TUR OPERATÖRÜ İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

EMITT organizasyonu ile dünya çapında turizm profesyonelleri ve tatil tüketicileri İstanbul’da buluşacak. EMITT’e bu yıl Asya, Avrupa, Uzakdoğu ve Latin Amerika kıtaları dahil 100’den fazla ülkeden 700’ü aşkın davetli tur operatörü katılacak. Her yıl yoğun ilgi gören fuarda on binlerce yerli ve yabancı turiste İstanbul’un marka değeri, tarihi ve turistik mekanlarının tanıtımı yapılacak. Böylece ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan turizm sektöründeki hareketlilik artırılacak.

2019 EMITT fuarı kapsamında İBB’ye bağlı Turizm Müdürlüğü, Orkestralar Müdürlüğü, Coğrafi Bilgi Sistemi Müdürlüğü, İSMEK ile birlikte iştirakler Kültür AŞ, KİPTAŞ, Ağaç ve Peyzaj AŞ stant açacak. Stantlar ile İBB’nin İstanbul’a gelen turist sayısını artırmak için hayata geçirdiği projelerin ve mobil uygulamaların tanıtımı yapılacak. Sosyal medya üzerinden İstanbul’u dünyaya tanıtmayı amaçlayan “Visit İstanbul” projesi yerli ve yabancı katılımcılara anlatılacak. Tarihi mekanların sosyal mecralarda etkin bir şekilde tanıtılmasını ve kullanıcıların sanal ortamla beraber tarihi mekanları içselleştirebilmelerine imkan sağlayacak “Yürü Keşfet Projesi” deneyimlenecek. Eski İstanbul ve Yeni İstanbul Fotoğrafları’nın seçilen zaman dilimine göre interaktif bir uygulamayla deneyimlenebileceği “Zaman Makinesi” yer alacak. İSMEK tarafından yabancı ve yerli ziyaretçilere, UNESCO Dünya Kültür Mirası’nda da yer alan Ebru Sanatımız dönüşümlü gruplara, workshop şeklinde uygulamalı olarak yaptırılacak. Orkestralar Müdürlüğü tarafından geleneksel çalgı aletleri ile müzik ziyafeti sunulacak. Green Box Dijital Fotoğraf Sistemi ile ziyaretçilerin arka planda seçtikleri İstanbul manzaralarında fotoğraf çekebilmeleri sağlanacak. 

Fuar kapsamında tanıtımı yapılacak turizm sektörleri;

Konaklama Turizmi
Seyahat Hizmetleri
Sağlık & SPA Turizmi
Ulaşım Hizmetleri
Bilişim & Yazılım Hizmetleri
Organizasyon Hizmetleri
Ulusal Tanıtım Büroları
Eğlence Turizmi
Otel Ekipmanları
Finans, Sigorta ve Denetim Hizmetleri
Medya ve diğer turizm hizmetleri

EMITT 2019 hakkında detaylı bilgiye www.emittistanbul.com adresinden ulaşabilirsiniz.