İBB`nin Ünalan arsasını İGDAŞ satın aldı

Son günlerde tartışmalara konu olan Üsküdar Ünalan Mahallesinde bulunan dev arazinin satış ihalesi gerçekleştirildi. İBB'nin Üsküdar arazisini satın alan firma ise 550 milyon lira ile İGDAŞ oldu.

İBB`nin Ünalan arsasını İGDAŞ satın aldı
Editör: Hakan A.
05 Aralık 2018 - 14:34

Üsküdar ilçesi Ünalan Mahallesinde İBB'nin adına kayıtlı dev arazinin satışı bugün gerçekleştirilen ihale yöntemiyle tamamlandı. İhaleyi kazanan firma ise İstanbulluların yakından bildiği İGDAŞ oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 5 Aralık 2018 - İstanbul    


İstanbul'un önemli arazilerinden biri daha ihale yöntemiyle satışı gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki dev arazinin satışı düzenlenen ihale ile yapıldı. Dev ihaleye katılan İGDAŞ, Üsküdar Ünalarn arazisinin yeni sahibi olarak ihaleyi kazanan firma oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Üsküdar Ünalan'daki arazisini satışa çıkarması ile başlayan tartışmalar yapılan ihale ile son buldu. İhale yöntemiyle satışı gerçekleştirilen arazinin yeni sahibi belli oldu. Edinilen son dakika bilgiye göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar Ünalan'da bulunan ve toplam 29 bin 664 metrekare büyüklüğündeki arazi, ihaleyle 550 milyon liraya İGDAŞ'a sattı.

İBB tarafından satış duyurusunun yapılmasıyla birlikte gündemde kalan Ünalan'daki dev arazinin satışı tartışmalara konu olmuştu. Özellikle sosyal medya üzerinden arazinin satışına yönelik eleştirilerin hedefi olmuştu.

İGDAŞ İkmal Müdürlüğü'nün de üzerinde konumlu olduğu dev arsa kiracısı olan şirkete ihalede satılmış oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum