İBB'nin yollarını yapamam dediği Başakşehir Şehir Hastanesi açılışı için geri sayım başladı

Koronavirüs salgını sonrası büyük önem kazanan şehir hastaneleri ülkenin göz bebeği olurken,salgınla mücadelede büyük rol oynuyor. İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi açılış için geri sayıma başladı.

İBB'nin yollarını yapamam dediği Başakşehir Şehir Hastanesi açılışı için geri sayım başladı
Editör: Hakan A.
17 Nisan 2020 - 14:01 - Güncelleme: 17 Nisan 2020 - 16:18

Son ayların büyük tartışma konularından biri olan İBB ile Hükümet arasında yaşanan Başakşehir Şehir Hastanesi yollarına ilişkin tartışma sona erdi. Hükümet bir kez daha vatandaşın menfaatine olan bir durumda dev hastanenin yapımı için tüm imkanları seferber etti. Açılışı İBB tarafından yapılmayan yollar nedeniyle geciken Başakşehir Şehir Hastanesi yollarına kavuşuyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 17 Nisan 2020 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile yaşanan Başakşehir Şehir Hastanesi polemiğinde son noktayı hükümet koydu. İBB tarafından yapamayız denilen Başakşehir Şehir Hastanesi yolları Hükümet tarafından yapılıyor. Yollar ortaya çıkmaya başladı. Önümüzdeki hafta içerisinde açılışı gerçekleştirilecek dev şehir hastanesi yeni yolları ile birlikte vatandaşın hizmetine girecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yapımını hızlandırılması talimatı verdiği 2 bin 682 yataklı Başakşehir Şehir Hastanesi açılışı için gün sayıyor. Açılışına 3 gün kalan hastanenin yollarındaki büyük kısım tamamlandı. Yolların kalan kısmı için hummalı şekilde yürütülen çalışmalar sürüyor havadan görüntülendi. Havadan çekilen yapımı biten hastanenin yollarının da büyük bir kısmının tamamlandığı görüldü. 

İBB'nin yollarını yapamam dediği Başakşehir Şehir Hastanesi açılışı geri sayımı başladı

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Murat Kalkanlı'nın İstanbul Valiliği'ne gönderdiği yazıda; İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, Başakşehir Şehir Hastanesi'nin bağlantı yollarıyla ilgili çalışma yapamayacağı belirtmişti. Koronavirüs salgını sonrası gündemden düşmeyen Başakşehir Şehir Hastanesi 3 gün sonra açılacak. İBB'nin bütçesine takılan Başakşehir Şehir Hastanesi tamamlanmış olacak...


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.


Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum